TVN24 | Świat

Cztery osoby zginęły w katastrofie samolotu w Kalifornii

TVN24 | Świat

Autor:
asty\mtom
Źródło:
PAP

W poniedziałek w rejonie El Cajon w południowej Kalifornii w USA doszło do katastrofy niewielkiego samolotu pasażerskiego Learjet 35. Zginęły cztery osoby, nikt nie ocalał.

Według Federalnej Administracji Lotnictwa (FAA) do katastrofy doszło w poniedziałek po godz. 19 wieczorem (4 rano we wtorek polskiego czasu). Maszyna Learjet 35 odleciała z lotniska John Wayne Airport w hrabstwie Orange i zmierzała do Gillespie Field w San Diego - mówił we wtorek rzecznik FAA Rick Breitenfeldt.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

"Samolot był zarejestrowany na Sterling Silver Flyers, LLC z Missoula, w Montanie. Strażacy nie znaleźli żadnych ocalałych na miejscu zdarzenia. Na ziemi nikt nie został ranny" – głosi z kolei komunikat departamentu szeryfa w hrabstwie San Diego. W okolicy jeden dom został uszkodzony, a linie energetyczne zerwane.

- Kiedy strażacy przybyli na miejsce zdarzenia, padał silny deszcz i było dużo gruzu rozciągającego się na odległość około 60 metrów - wyjaśnił CNN szef okręgu ochrony przeciwpożarowej (FPD) w Lakeside, Don Butz.

NTSB prowadzi dochodzenie ws. katastrofy samolotu w Kalifornii

El Cajon, gdzie doszło do katastrofy, jest położone około 25 km na wschód od San Diego. Meteorolog CNN Pedram Javaheri poinformował, że w okolicy padał wówczas deszcz i wiał wiatr do 25 km/godz, a w porywach dochodził od 65 do 72 km/godz. O godz. 18:50 widoczność spadła do poniżej 1500 m.

Dochodzenie w sprawie wypadku prowadzi Krajowa Rada Bezpieczeństwa w Transporcie (NTSB). Nazwiska ofiar mają zostać upublicznione po uprzednim powiadomieniu rodzin.

Autor:asty\mtom

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości