Świat

U bukmacherów kard. Scola już papieżem

Świat

williamhill.comTYPY2

Największe serwisy bukmacherskie mają jednego, zdecydowanego faworyta w wyborach nowego papieża. William Hill, Paddy Power i "Bwin" największe szanse dają kard. Angelo Scoli. Za euro postawione na zwycięstwo biskupa Mediolanu w przypadku jego wyboru można wygrać ok. trzech.

Szanse kard. Scoli od początku bukmacherzy oceniali najwyżej. W ostatnich dniach jeszcze bardziej one rosły. Tuż przed rozpoczęciem konklawe brytyjski William Hill i irlandzki Paddy Power za 1 euro postawione na jego zwycięstwo płacili 3.25. Serwis "Bwin" nieco mniej bo 3 euro.

Papież z Afryki? Małe szanse

Spadło natomiast prawdopodobieństwo wyboru pierwszego papieża z Afryki. Szanse Ghańczyka Petera Turksona wynoszą w zakładach u Hilla 4.5 za każde postawione euro. Za nim, na trzeciej pozycji, jest arcybiskup Sao Paulo Odilo Scherer (kurs 5.0). Pierwszą piątkę zamykają kardynałowie Tarciso Bertone (kurs 7.0) i Marc Ouellet (kurs 10.0).

W zakładach Paddy Power drugie miejsce zajmuje natomiast brazylijski kardynał, a trzecie kard. Turkson. Serwis "Bwin" na drugim miejscu także umieszcza kard. Scherera (kurs 5.0), a na trzecim kard. Turksona (kurs 7.0).

Z kolei w zakładach dotyczących imienia przyszłego papieża wśród najczęściej typowanych są u Williama Hilla i Paddy Power: Leon 9zdecydowany faworyt), Piotr i Grzegorz.

Autor: ŁOs/iga / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: williamhill.com

Tagi:
Raporty: