Trump czuje się "pełen życia". "Jestem tak młody, że nie mogę się temu nadziwić"

Świat

Aktualizacja:
Easter Egg Roll z Donaldem TrumpemReuters, Enex, APTN
wideo 2/25

Prezydent USA Donald Trump powiedział podczas spotkania z reporterami przed Białym Domem, że czuje się "młody i pełen życia". Dzień wcześniej były wiceprezydent Joe Biden, który tak jak Trump przekroczył 70 lat, ogłosił, że wystartuje w wyborach w 2020 roku.

Zapytany przez dziennikarza o to, w jakim wieku kandydat jest za stary, by ubiegać się o urząd prezydenta, Trump powiedział: - Gdy patrzę na Joe Bidena, to nie wiem. Nie powiedziałbym jednak, że ktoś jest za stary [by startować w wyborach - red.] - Jestem tak młody, że nie mogę się temu nadziwić (...), jestem najmłodszy - powtarzał Trump, który ma 72 lata.

Biden, który będzie się ubiegał o nominację w wyborach prezydenckich z ramienia Partii Demokratycznej, ma 76 lat.

"Walka o duszę narodu"

Decyzję o swojej kandydaturze były wiceprezydent USA oficjalnie ogłosił w czwartek. - Uczestniczymy w walce o duszę tego narodu - powiedział Biden w nagraniu wideo opublikowanym na Twitterze.

Wezwał również wyborców, by nie zapewnili urzędującemu republikańskiemu prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi drugiej kadencji.

Trump także będzie walczył w 2020 roku o drugą kadencję w Białym Domu. W piątek zapewnił reporterów, że "z łatwością" pokonałby Bidena, gdyby został on kandydatem Demokratów na prezydenta.

"Ogłaszam moją kandydaturę na prezydenta Stanów Zjednoczonych"Youtube - Joe Biden

Autor: momo / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Flickr (CC BY 2.0) / Samira Bouaou/The Epoch Times