Świat

Od kłótni w internecie do strzelaniny "w realu". Nie żyje nastolatka

Świat


W jednym z parków w amerykańskim Birmingham w stanie Alabama doszło do strzelaniny, w wyniku której zginęła 14-latka, a dwie kolejne nastolatki zostały ranne. Według policji zajście to efekt wcześniejszej kłótni, która wywiązała się na Facebooku.

Strzelanina miała miejsce w piątek wieczorem w amerykańskim Birmingham w stanie Alabama. Jak podaje CNN, śledczy ustalili, że przyczyną zdarzenia była kłótnia zapoczątkowana na Facebooku.

Uczestniczące w sprzeczce dziewczyny postanowiły wyrównać rachunki w rzeczywistości, w trakcie bójki w jednym z parków. Nagranie ze zdarzenia miało potem trafić do mediów społecznościowych.

Strzały w kierunku nastolatek

W umówionym miejscu bójki znalazło się także dwóch czarnoskórych nastolatków w wieku 17 i 19 lat, którzy po rozpoczęciu szarpaniny wyciągnęli broń i oddali strzały w stronę dziewczyn.

Jedna z nich, 14-letnia Kierra'onna Rice, w wyniku odniesionych ran zmarła po przewiezieniu do szpitala. Dwie kolejne uczestniczki zajścia zostały ranne.

Policja zatrzymała już dwóch podejrzanych, których zidentyfikowali świadkowie. Obaj nastolatkowie przebywają w areszcie. Według śledczych, jeden z napastników spotykał się z ofiarą zajścia.

Służby wciąż badają okoliczności zdarzenia, nie wiadomo czego dotyczyła kłótnia dziewczyn.

Autor: ts/ja / Źródło: CNN.com