Świat

Strzały na wiecu przeciwniczki Chaveza

Świat

YouTubeZamaskowani osobnicy ostrzelali wiec przeciwniczki Chaveza

Obok tłumu skupionego wokół kandydatki w prawyborach prezydenckich wenezuelskiej opozycji padły serie strzałów. Ogień do autobusu Marii Coriny Machado miało otworzyć dwóch zamaskowanych napastników. Nagranie z dramatycznego wydarzenia trafiło do internetu.

Machado w sobotę przyjechała do jednej z dzielnic na obrzeżach stolicy Wenezueli, Caracas. Tam symbolicznie rozpoczęła mecz softballa i rozpoczęła przemówienie do mediów. Gdy kandydatka mówiła, w pobliżu rozległy się serie strzałów.

Ostra walka polityczna

Na filmie, który trafił do internetu widać, że zgromadzeni ludzie rozbiegają się na wszystkie strony. Część uciekła do stojącego w pobliżu autobusu. Nie wiadomo czy Machado też tam była. Nie jest też możliwe potwierdzenie, że jest to na pewno nagranie wydarzeń w sobotę.

Według oświadczenia komitetu kandydatki, atak przeprowadziło dwóch zamaskowanych osobników na motorze. Mieli ostrzelać z broni maszynowej autobus, którym podróżuje Machado. Jedna osoba miała zostać ranna. Machado o atak oskarżyła "gangi" i dodała, że władza nie kontroluje sytuacji w kraju oraz wspiera niektóre grupy przestępcze bronią.

Kobieta jest jedną z kandydatek, które wezmą udział w opozycyjnych prawyborach w 2012 roku. Ich zwycięzca stanie w szranki z wieloletnim prezydentem Hugo Chavezem.

Źródło: CNN

Źródło zdjęcia głównego: YouTube