Świat

Londyńczycy proszą: nie róbcie selfie pod Grenfell Tower

Świat

TwitterStop selfie pod Grenfell Tower. "To miejsce tragedii, a nie atrakcja turystyczna!"

Mieszkańcy Londynu są oburzeni zachowaniem amatorów selfie, którzy zaczęli gromadzić się wokół zniszczonego pożarem Grenfell Tower. W okolicy spalonego budynku zamieścili znaki z apelem o uszanowanie pamięci o ofiarach tragedii i nie robienie sobie tam pamiątkowych zdjęć.

Jak donosi "The Independent", coraz więcej osób pojawia się pod zgliszczami Grenfell Tower, by zrobić sobie pamiątkowe selfie. Zniesmaczeni takim zachowaniem mieszkańcy Londynu zaapelowali o zaprzestanie "turystyki smutku" i uszanowanie miejsca tragedii.

"To miejsce tragedii, a nie atrakcja turystyczna!" - głoszą napisy na znakach umieszczonych przez mieszkańców miasta.

"Trochę szacunku"

Wayne Kilo Lewis, który w pożarze wieżowca Grenfell Tower stracił przyjaciół, przyznał w rozmowie z "The Independent", że pamiątkowe selfie z miejsca tragedii oburzyły lokalnych mieszkańców.

- Wolontariusze prosili ludzi robiących sobie zdjęcia, żeby okazali trochę szacunku dla ofiar tej tragedii, ale oni ich ignorowali i dalej robili to samo - powiedział Lewis. - Widząc coś takiego dochodzisz do takiego poziomu gniewu, że po prostu chcesz im wyrwać ten telefon z rąk.

Apel internautów

Do rozsądku zwiedzających okolice wieżowca zaapelowali również internauci.

"Proszę, przestańcie sobie robić selfie pod Grenfell Tower. Moja okolica to nie atrakcja turystyczna. Pozwólcie nam przejść żałobę w spokoju". "Ludzie robiący sobie zdjęcia w okolicy Grenfell są okropni. Powinni zacząć myśleć mniej o sobie, a więcej o innych" - pisali londyńczycy.

Pożar Grenfell Tower

W pożarze, który wybuchł z 13 na 14 czerwca w 24-piętrowym wieżowcu Grenfell Tower w Londynie, zginęło 79 osób.

Zbudowany w 1974 roku 24-piętrowy blok mieszkalny zapalił się krótko przed godziną 1 czasu lokalnego.

To jeden z najpoważniejszych pożarów w budynku mieszkalnym w historii Wielkiej Brytanii.

Autor: AKrg//ŁUD / Źródło: The Independent, Twitter

Źródło zdjęcia głównego: Twitter

Tagi:
Raporty: