Świat

Samolot transportowy rozbił się w byłej bazie wojskowej

Świat

Google Earth ProAn-12 należał do linii Silk Way

Samolot transportowy An-12 należący do azerbejdżańskich linii lotniczych Silk Way rozbił się w środę wieczorem w afgańskiej prowincji Helmand; zginęło 7 osób, dwie ciężko ranne przewieziono do szpitala w Kandaharze - poinformowały w czwartek AP i Reuters.

Samolot zahaczył skrzydłem o pas startując z lotniska Dwyer w bazie sił NATO, gdzie stacjonuje m.in. 94 azerskich żołnierzy. Według Andrei Dykesa, rzecznika misji NATO w Afganistanie, maszyna nie wchodziła w skład misji Sojuszu, lecz została wyczarterowana od linii Silk Way na potrzeby transportowe.

Na pokładzie samolotu znajdowało się trzech Ukraińców, uzbecki pilot i pięciu obywateli Azerbejdżanu. Azerbejdżański urząd ds. lotnictwa cywilnego poinformował, że do szpitala w ciężkim stanie trafiło dwóch obywateli Ukrainy.

Była baza USA

W Afganistanie stacjonuje ok. 13 tys. żołnierzy NATO, w tym 7 tys. Amerykanów, którzy szkolą siły afgańskie po zakończeniu międzynarodowej misji bojowej pod koniec 2014 roku. Camp Dwyer to była amerykańska baza wojskowa wykorzystywana w latach 2007-2014.

Camp Dwyer to była amerykańska baza wojskowatvn24.pl/Google Maps

Autor: mm\mtom / Źródło: Reuters, panarmenian.net

Źródło zdjęcia głównego: Luc Willems/Wikipedia