Samochód doszczętnie spłonął, została tylko wizytówka. Internauci komentują

Wizytówka Dmytro Jarosza przejdzie do historii

"Jeśli lider nacjonalistycznego Prawego Sektora Dmytro Jarosz nie był dotychczas szerzej znany, to wczoraj usłyszał o nim świat" - pisze Radio Wolna Europa. Chodzi o strzelaninę w Słowiańsku, o którą oskarżono organizację. W jednym z doszczętnie spalonych samochodów znaleziono jego wizytówkę. Internet nie mógł pozostać obojętny na ten fakt.

W nocy z soboty na niedzielę na przedmieściach Słowiańska wywiązała się strzelanina. Do punktu kontrolnego wzniesionego przez separatystów podjechały cztery samochody, z których wnętrza otwarto ogień. W wymianie strzałów zginęły co najmniej trzy osoby, dokłada liczba ofiar nie została potwierdzona.

Bezlitośni internauci

Separatyści doszczętnie spalili dwa samochody napastników. Mimo tego w środku znaleziono broń, amunicję, mapy lotnicze Słowiańska, plik 100-dolarowych banknotów, ulotki Prawego Sektora i wizytówkę szefa organizacji Dmytro Jarosza.

Władze Ukrainy twierdzą, że to prowokacja rosyjskich służb, a internauci bezlitośnie skomentowali wydarzenia ze Słowiańska. Wizytówka Jarosza stała się hitem sieci.

Autor: pk//kdj / Źródło: Radio Wolna Europa

Pozostałe wiadomości