Świat

Samochód doszczętnie spłonął, została tylko wizytówka. Internauci komentują

Świat

Wizytówka Dmytro Jarosza przejdzie do historii

"Jeśli lider nacjonalistycznego Prawego Sektora Dmytro Jarosz nie był dotychczas szerzej znany, to wczoraj usłyszał o nim świat" - pisze Radio Wolna Europa. Chodzi o strzelaninę w Słowiańsku, o którą oskarżono organizację. W jednym z doszczętnie spalonych samochodów znaleziono jego wizytówkę. Internet nie mógł pozostać obojętny na ten fakt.

W nocy z soboty na niedzielę na przedmieściach Słowiańska wywiązała się strzelanina. Do punktu kontrolnego wzniesionego przez separatystów podjechały cztery samochody, z których wnętrza otwarto ogień. W wymianie strzałów zginęły co najmniej trzy osoby, dokłada liczba ofiar nie została potwierdzona.

Bezlitośni internauci

Separatyści doszczętnie spalili dwa samochody napastników. Mimo tego w środku znaleziono broń, amunicję, mapy lotnicze Słowiańska, plik 100-dolarowych banknotów, ulotki Prawego Sektora i wizytówkę szefa organizacji Dmytro Jarosza.

Władze Ukrainy twierdzą, że to prowokacja rosyjskich służb, a internauci bezlitośnie skomentowali wydarzenia ze Słowiańska. Wizytówka Jarosza stała się hitem sieci.

Autor: pk//kdj / Źródło: Radio Wolna Europa