Więcej głosów za aneksją niż było deputowanych. Przewodniczący Dumy: błąd techniczny

Autor:
asty//now
Źródło:
PAP

Niezależny portal Meduza informuje, że w rosyjskiej Dumie Państwowej za aneksją ukraińskich ziem zagłosowało więcej deputowanych, niż było na sali obrad. Przewodniczący Dumy Wieczesław Wołodin tłumaczył te rozbieżności "błędem technicznym".

Za aneksją ukraińskich ziem zagłosowało w poniedziałek w Dumie Państwowej, izbie niższej parlamentu Rosji, więcej deputowanych, niż było na sali obrad - informuje niezależny portal Meduza.

Przewodniczący Dumy Wiaczesław Wołodin powiadomił, że izba "jednomyślnie" opowiedziała się za ratyfikacją umów w sprawie "przyjęcia w skład Federacji Rosyjskiej" ukraińskich okupowanych terytoriów.

Przewodniczący Dumy mówi o "błędzie technicznym"

W przypadku każdej z czterech podpisanych umów (z tak zwanymi Doniecką Republiką Ludową, Ługańską Republiką Ludową oraz okupowanymi częściami obwodu zaporoskiego i chersońskiego) odbywało się oddzielne głosowanie.

Jak podaje Meduza, wyniki każdego głosowania były różne, przy czym nie wyświetlono żadnego głosu "przeciw" i nikt nie wstrzymał się od głosu. Na tablicy wyświetlono, że łącznie głosowało 408 deputowanych, a "za przyłączeniem" było - kolejno - 413, 412, 409 i 411 głosów. Wołodin tłumaczył te rozbieżności "błędem technicznym".

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty//now

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości