TVN24 | Świat

Rosja odnotowała najwyższą liczbę dzienną zgonów od początku pandemii. Najgorzej jest w Petersburgu

TVN24 | Świat

Autor:
tas\mtom
Źródło:
Interfax

W ciągu ostatniej doby w Rosji odnotowano 780 zgonów z powodu COVID-19, co jest najwyższą liczbą od wybuchu pandemii w tym kraju - podała agencja Interfax. Władze poinformowały także, że przeciwko koronawirusowi zostało zaszczepionych do tej pory ponad 28 milionów Rosjan, nie uściślając jednak, czy chodzi o osoby w pełni zaszczepione.

We wtorkowym komunikacie rosyjskiego sztabu do spraw walki z pandemią poinformowano, że w ciągu ostatnich 24 godzin w kraju odnotowano 24 702 potwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusem. Najwięcej - w Moskwie (4991), obwodzie moskiewskim (2550) i Petersburgu (1936).

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

Liczba zgonów z powodu COVID-19 w ciągu ostatniej doby sięgnęła 780. "Jest to najwyższa wartość dla całego okresu pandemii w Rosji. Wcześniej maksimum - 752 zgony - odnotowano 10 lipca. Najwięcej przypadków śmiertelnych zarejestrowano w Petersburgu – 108, w Moskwie – 103 i w obwodzie irkuckim – 32" - przekazała agencja Interfax.

Jelena Jeżłowa, wiceszefowa rosyjskiego urzędu Rospotrebnadzor, który koordynuje walkę z epidemią, powiedziała we wtorek, że przeciwko koronawirusowi zaszczepiło się jak dotąd ponad 28 milionów Rosjan. Nie uściśliła jednak, czy są to osoby w pełni zaszczepione.

Autor:tas\mtom

Źródło: Interfax

Tagi:
Raporty: