Świat

Radio dżihadystów: opublikowanie nowych karykatur jest wyjątkowo głupie

Świat


Rozgłośnia dżihadystów z Państwa Islamskiego krytycznie oceniła opublikowanie przez najnowszy numer magazynu "Charlie Hebdo" karykatur Mahometa.

Rozgłośnia Państwa Islamskiego o nazwie al-Bajan oceniła, że "opublikowanie przez 'Charlie Hebdo' nowych karykatur wymierzone jest w proroka Mahometa i jest wyjątkowo głupie". - Ta ateistyczna gazeta próbuje dzisiaj wykorzystać wydarzenia w celu uzyskania korzyści majątkowej, sprzedając numer obrażający proroka - powiedziano na antenie.

Na okładce najnowszego numeru tygodnika "Charlie Hebdo", wydanego w środę, znajduje się rysunek proroka Mahometa na zielonym tle, ze łzą w oku, trzymającego kartkę z napisem: "Jestem Charlie". Nad podobizną proroka widnieją słowa: "Wszystko zostało przebaczone". W atakach terrorystycznych, których sprawcy deklarowali przynależność do organizacji dżihadystycznych, zginęło w Paryżu 17 osób. 7 stycznia w zamachu na redakcję "Charlie Hebdo" bracia Said i Cherif Kouachi zastrzelili 12 osób, w tym głównych rysowników pisma. Dzień później powiązany z napastnikami Amedy Coulibaly zabił w Paryżu policjantkę, a w piątek wziął zakładników w sklepie z żywnością koszerną, zabijając cztery osoby. Terroryści zginęli w piątek podczas operacji sił specjalnych francuskiej policji.

Autor: mtom / Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: