Świat

Prowadził modły na wiecu republikanów. Dzień później został ciężko postrzelony

Świat


Pastor, który prowadził modlitwy i przemawiał podczas sobotniego wiecu senatora Teda Cruza - ubiegającego się o prezydencką nominację Partii Republikańskiej - został postrzelony na parkingu przed swoją parafią. Duchowny jest w ciężkim stanie.

55-letni pastor Tim Remington z Coeur d’Alene w północnej części stanu Idaho został zabrany do szpitala w krytycznym stanie - przekazała telewizji NBC lokalna policja. Późno w nocy w niedzielę szpital poinformował, że stan mężczyzny jest stabilny.

Przedstawiciel lokalnej policji Jared Reneau przekazał, że po przybyciu na parking przy kościele, w którym posługuje Remington, policjanci znaleźli duchownego z kilkoma ranami postrzałowymi. Według rodziny pastora w drodze do szpitala był on przytomny i rozmawiał z ratownikami medycznymi.

Sprawcą - według najnowszych doniesień - może być 30-letni Kyle Andrew Odom, który zbiegł z miejsca zdarzenia. Jest poszukiwany, policja ostrzega, iż jest "uzbrojony i niebezpieczny".

Dzień wcześniej wygłosił kazanie na wiecu wyborczym

Remington - znany jako wpływowy rzecznik konserwatywnych wartości - poprowadził modlitwę i wygłosił kazanie podczas sobotniego wiecu wyborczego ultrakonserwatywnego senatora z Teksasu Teda Cruza. Nie wiadomo czy zajście ma związek z jego wystąpieniem.

- Modlimy się za pastora Remingtona i lekarzy, którzy odpowiadają za jego leczenie - powiedziała Catherine Frazier, rzeczniczka kampanii Cruza.

- Modlimy się za jego powrót do zdrowia oraz za służby bezpieczeństwa, aby sprawca został ujęty i pociągnięty do odpowiedzialności - dodała.

Ted Cruz

Walczący o prezydencką nominację Partii Republikańskiej (GOP) Cruz cieszy się dużą popularnością wśród bardzo religijnych, konserwatywnych ewangelików. Cruz po weekendowym zwycięstwie w prawyborach w stanach Kansas i Maine umacnia swoją pozycję jako główny rywala i alternatywa dla kontrowersyjnego miliardera Trumpa, który pozostaje liderem wyścigu o prezydencką nominację Partii Republikańskiej.

Cruz wygrał w sobotę ogromną przewagą w dwóch z czterech stanów, które przeprowadziły republikańskie prawybory, a w pozostałych dwóch przegrał z Trumpem tylko kilkoma punktami procentowymi. Zupełnie nie sprawdziły się więc przedwyborcze sondaże.

"Świat się bardzo zepsuł w mijającym roku"
"Świat się bardzo zepsuł w mijającym roku"tvn24
wideo 2/20

Autor: kło//rzw / Źródło: NBC News

Tagi:
Raporty: