TVN24 | Świat

Prezydent Meksyku informuje o swoim stanie zdrowia

TVN24 | Świat

Autor:
mjz/kab
Źródło:
Reuters

Prezydent Meksyku Andres Manuel Lopez Obrador zapewnił rodaków, że jest w dobrym stanie po nocnym pobycie w szpitalu. Przeszedł cewnikowania serca. - Jestem bardzo spokojny i bardzo szczęśliwy - zwrócił się na nagraniu.

Lopez Obrador przechodzi cewnikowanie serca w ramach kontroli co sześć miesięcy. Obejmuje ona testy laboratoryjne, elektrokardiogramy, testy wysiłkowe i tomografię komputerową.

Lopez Obrador: jestem bardzo spokojny i bardzo szczęśliwy

Na opublikowanym w sobotę nagraniu prezydent Meksyku siedział za biurkiem w swojej siedzibie, Pałacu Narodowym, i mówił, że lekarze pozwolili mu na wykonywanie obowiązków.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

- Stwierdzili, że tętnice są w porządku, bez przeszkód. Teraz jestem z powrotem w pałacu, bardzo spokojny i bardzo szczęśliwy - powiedział.

68-letni Lopez Obrador, który miał poważny atak serca w 2013 roku i niedawno wyzdrowiał po drugiej infekcji koronawirusem, powiedział również, że zostawił "testament polityczny" na wypadek śmierci, aby rząd mógł kontynuować swoje prace, bo - jak podkreślił - "zarządzanie musi być zagwarantowane".

Autor:mjz/kab

Źródło: Reuters