Świat

Premier Słowacji: będziemy bronić granicy z Austrią

Świat


Premier Słowacji Robert Fico zapowiedział w piątek podjęcie środków na rzecz ochrony jej granicy z Austrią w następstwie ograniczenia przez austriackie władze liczby przyjmowanych uchodźców.

Minister spraw wewnętrznych Austrii Johanna Mikl-Leitner oświadczyła w środę, że liczba uchodźców wjeżdżających do tego kraju w drodze do innych państw europejskich zostanie ograniczona do 3200 dziennie, a liczba przyjmowanych wniosków azylowych do 80 dziennie, co Unia Europejska uznała za niezgodne z jej prawem.

Słowacy reagują na kryzys

- Mogę tylko oświadczyć, że podejmujemy wszystkie techniczne środki na rzecz ochrony naszej granicy z Austrią na wypadek, gdyby jakieś większe grupy migrantów, które znajdą się na granicy austriackiej, na przykład w Słowenii, okazały tendencję do jej obejścia i dotarcia do Niemiec jakąś inną trasą - powiedział Fico dziennikarzom w Brukseli, gdzie uczestniczył w szczycie UE.

Dodał, że od dłuższego czasu konsultuje tę sprawę z ministrem spraw wewnętrznych Robertem Kaliniakiem. - Wiele o tym mówiliśmy, i to także w aspekcie technicznym - zaznaczył słowacki premier, nie ujawniając dalszych szczegółów.

Autor: pk/tr / Źródło: PAP

Raporty:
Pozostałe wiadomości