Świat

Polsko-angielska rodzina wśród poszkodowanych w pożarze wieżowca

Świat

[object Object]
Pożar w wieżowcu Grenfell Tower wybuchł w środku nocytvn24
wideo 2/10

37-letnia Katarzyna, jej 52-letni partner Roy oraz ich dwie córki ucierpieli w pożarze 24-piętrowego wieżowca w Londynie. Polski konsul jest w kontakcie z jej najbliższymi - zapewniło Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Polsko-angielska rodzina - Katarzyna, Roy i ich dwie córki, trzynastoletnia i ośmioletnia - mieszkała w lokalu numer 99 - relacjonował na antenie TVN24 Artur Kieruzal z Polskiego Radia Londyn. Jak dodawał, w nocy Katarzyna była w kontakcie z jej polskimi krewnymi. Według relacji Kieruzala, mówiła przez telefon, że nie mają jak się wydostać, że wszędzie jest gęsty dym.

Anna Kowalska, korespondentka zagraniczna TVN24BiS, dowiedziała się od krewnych Polki, że poszkodowana rodzina najprawdopodobniej przebywa w Chelsea Hospital. Życiu Polki, jej partnera oraz ich dzieci nie zagraża niebezpieczeństwo.

W środę po południu resort polskiej dyplomacji zamieścił na Twitterze wpis, w którym przekazał, że konsul "udziela pomocy polskiej rodzinie poszkodowanej w pożarze Grenfell Tower". Jak podkreślono, jest on również "w kontakcie z ich najbliższymi".

MSZ podkreśliło również, że "na bieżąco weryfikuje doniesienia i zgłoszenia o innych obywatelach, którzy mogli ucierpieć w pożarze Grenfell Tower w Londyn".

Pożar w wieżowcu

Według informacji przekazanych przez pogotowie ratunkowe w pożarze, który wybuchł w nocy z wtorku na środę w wieżowcu mieszkalnym Grenfell Tower w zachodniej części brytyjskiej stolicy zginęło co najmniej 12 osób, a 74 zostały ranne. 20 osób jest w stanie krytycznym.

Służby ratunkowe i burmistrz Londynu Sadiq Khan przypuszczają, że liczba ofiar śmiertelnych prawdopodobnie wzrośnie. Wciąż jest wielu zaginionych.

Autor: tmw / Źródło: TVN24, PAP

Raporty: