Paryż. Policja zastrzeliła uzbrojonego w nóż mężczyznę na lotnisku Roissy-Charles de Gaulle

Autor:
ft/kab
Źródło:
PAP
Samoloty Air France na podparyskim lotnisku Charles de Gaulle [wideo archiwalne]
Reuters ArchiveSamoloty Air France na podparyskim lotnisku Charles de Gaulle [wideo archiwalne]

Na podparyskim lotnisku Roissy-Charles de Gaulle policja zastrzeliła w środę mężczyznę uzbrojonego w nóż - podał dziennik "Le Figaro", powołując się na źródła policyjne. Według "Le Figaro" mężczyzna groził policjantom nożem i obrażał ich.

Do zdarzenia doszło w terminalu 2F na lotnisku Roissy-Charles de Gaulle, z którego odlatują między innymi samoloty do Warszawy.

Według "Le Figaro" mężczyzna groził policjantom nożem i obrażał ich. Został postrzelony przez funkcjonariusza policji granicznej (PAF) po godz. 8 i zmarł z powodu odniesionych obrażeń. Jak podaje gazeta, nie miał stałego adresu zamieszkania.

"Demonstrując opanowanie, policja zneutralizowała dziś rano osobę uzbrojoną w nóż na lotnisku Roissy-Charles de Gaulle" - przekazała na Twitterze paryska policja.

"Oddano tylko jeden strzał"

Fotograf agencji AFP, który był świadkiem zdarzenia, relacjonował, że "wysoki, czarnoskóry mężczyzna wymachiwał w kierunku policji przedmiotem, który wyglądał jak nóż". - Dostał ostrzeżenie, ale ruszył do przodu i policjant strzelił. (…) Oddano tylko jeden strzał - powiedział.

Po zajściu raniony mężczyzna został przeniesiony na noszach w miejsce niedostępne dla pasażerów - poinformował fotograf.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ft/kab

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości