Johnson: kampania szczepień w Wielkiej Brytanii okazała się sukcesem

Autor:
tas
Źródło:
PAP

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson w noworocznym orędziu podkreślił, że "kampania szczepień w kraju okazała się sukcesem". - Nasza sytuacja dzisiaj, 31 grudnia, jest nieporównywalnie lepsza niż rok temu - podkreślił.

- Szczęśliwego Nowego Roku! 2021 już prawie za nami i niezależnie od wciąż stawianych nam wyzwań i niepokojów dotyczących najbliższych tygodni i miesięcy, szczególnie tych związanych z wariantem omikron i rosnącą liczbą hospitalizacji, jedno możemy powiedzieć na pewno: nasza sytuacja dzisiaj, 31 grudnia, jest nieporównywalnie lepsza niż rok temu - rozpoczął przemówienie do narodu Boris Johnson.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

Brytyjski premier wyliczył także osiągnięcia gospodarcze Wielkiej Brytanii w 2021 roku, w tym najszybszy wzrost gospodarczy spośród krajów grupy G7, wyższy niż przed rozpoczęciem pandemii COVID-19 poziom zatrudnienia i wynoszące niemal 30 mld funtów inwestycje zagraniczne w brytyjski sektor nowych technologii.

- Istnieje jedna nadrzędna przyczyna, z powodu której Wielka Brytania była w stanie utrzymać najbardziej otwartą gospodarkę i społeczeństwo ze wszystkich największych krajów europejskich. To przez to, że Brytyjczycy heroicznie, dobrowolnie i w niewiarygodnej masie zareagowali na wezwanie do zaszczepienia się - podkreślił Johnson.

Premier zaznaczył, że sukcesem okazała się również kampania szczepień przypominających. Wezwał również do ostrożnego świętowania Nowego Roku i przestrzegania obowiązujących ograniczeń.

Apel do niezaszczepionych

Na koniec przemówienia Johnson zaapelował do osób, które nie zaszczepiły się przeciwko COVID-19 o przyjęcie preparatu. Podkreślił, że w szpitalach wciąż leczonych jest wielu chorych.

- Niech to będzie wasze noworoczne postanowienie - znacznie łatwiejsze niż przejście na dietę, czy prowadzenie pamiętnika - umówcie się osobiście lub online, przyjmijcie zastrzyk, to sprawi, że 2022 rok będzie bardziej szczęśliwy dla nas wszystkich - zakończył Johnson.

Autor:tas

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości