TVN24 | Świat

Wierni wrócili do bazyliki w Nicei. Z aresztu zwolniono trzech podejrzewanych o związek z atakiem

TVN24 | Świat

Autor:
ft
Źródło:
PAP

W niedzielę w bazylice Notre Dame w Nicei obyła się pierwsza po ataku terrorystycznym msza święta. W poniedziałek władze zwolniły z aresztu trzech podejrzewanych o związek z zeszłotygodniowym zamachem, w wyniku którego życie straciły trzy osoby. 

Francuska policja zwolniła trzech podejrzanych, aresztowanych w związku z - jak utrzymują władze - atakiem islamisty na kościół w Nicei. Agencja AFP, powołując się na źródła sądowe, podała, że trzech podejrzanych - w wieku 47, 35 i 33 lat - zostało zwolnionych z aresztu w niedzielę po ustaleniu, że nie byli jednak powiązani z napastnikiem.

21-letni sprawca ataku, Tunezyjczyk Brahim Aouissaoui (Issaoui) nadal pozostaje w szpitalu po tym, gdy został postrzelony przez policję na miejscu zamachu. W areszcie wciąż przebywają trzy osoby, w tym jeden mężczyzna, który najprawdopodobniej przybył z nożownikiem do Francji z Włoch - przekazuje AFP.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Pierwsze nabożeństwo po ataku w Nicei PAP/ EPA/SEBASTIEN NOGIER

Policjanci i wojsko strzegli mszy świętych

Tymczasem w niedzielę trzy ofiary zeszłotygodniowego ataku w Nicei - kościelnego i dwie kobiety - upamiętniono podczas mszy św. w Dniu Wszystkich Świętych w kościele Saint Jean-Baptiste le Voeu w Nicei.

Lokalni parafianie zgromadzili się również w bazylice Notre Dame na pierwszej mszy od czasu ataku. Setki ludzi śledziło nabożeństwo z pewnej odległości za ogrodzeniem ustawionym wokół kościoła.

Według burmistrza Nicei Christiana Estrosiego około 120 policjantów i 60 żołnierzy zostało wysłanych do ochrony kościołów w mieście.

Autor:ft

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: PAP/ EPA/SEBASTIEN NOGIER