Świat

Najpiękniejsza kobieta świata kontra miliarder. Krytykuje, ale korony oddać nie chce

Świat

Instagram/paulinavegadiepPaulina Vega nie zamierza oddać korony

Miss Universe Paulina Vega dołączyła do grona osób oburzonych wypowiedzią Donalda Trumpa, który ocenił kilka tygodni temu, że imigranci przyjeżdżający z Meksyku do USA to "przestępcy" i "gwałciciele". Słowa najpiękniejszej kobiety świata to jednak dla niektórych za mało. Domagają się oni, by oddała koronę przyznaną jej w konkursie, do którego prawo własności ma miliarder.

Wszystko zaczęło się od wystąpienia Donalda Trumpa, w którym ogłosił, że chce wystartować w wyborach prezydenckich w 2016 r. i będzie ubiegał się o nominację z ramienia Partii Republikańskiej. Przy okazji wypowiedział się też na temat imigracji i ocenił, że "Meksyk wysyła (do Stanów Zjednoczonych) ludzi, którzy mają wiele problemów i przywożą je ze sobą. Przywożą narkotyki. Sprowadzają przestępczość. Są gwałcicielami".

Choć od wystąpienia minęły już trzy tygodnie, oburzenie z powodu słów 69-letniego miliardera nie mija.

Coraz mniej osób chce współpracować z Trumpem

Ze współpracy z Trumpem zaczęły wycofywać się kolejne firmy. Największa hiszpańskojęzyczna stacja telewizyjna w Stanach Zjednoczonych Univisión poinformowała, że nie będzie transmitować konkursów Miss USA i Miss Universe, do których Trump ma prawo własności. Emitować konkursów nie zamierza też sieć telewizyjna NBC.

Władze stolicy Kolumbii, Bogoty, które były zainteresowane tym, aby tegoroczne wybory najpiękniejszej kobiety świata odbywały się w tym mieście, wycofały swoją ofertę. Meksyk postanowił nie wysyłać na konkurs swojej reprezentantki. Podobnie zamierza postąpić Kostaryka.

Do oburzonych wystąpieniem Trumpa osób dołączyła nosząca koronę Miss Universe Kolumbijka Paulina Vega. Na jednym z portali społecznościowych napisała: "Uważam, że komentarze pana Trumpa są niesprawiedliwe i bolesne. Jako Kolumbijka i Miss Universe chcę wyrazić solidarność ze społecznością latynoską".

By @bymatallana

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Paulina Vega Dieppa (@paulinavegadiep) 4 Cze, 2015 o 6:00 PDT

Powinna oddać koronę?

Po obraźliwych słowa Trumpa pojawiły się głosy, że Vega powinna zrezygnować z korony. Najpiękniejsza kobieta świata broni jednak idei konkursu. Jak bowiem podkreśla, "organizacja Miss Universe działa niezależnie od swoich właścicieli". Dodaje, że w ciągu kilkudziesięciu lat funkcjonowania organizacja stanowiła źródło inspiracji dla tysięcy osób.

Wyjaśnia również, że bycie Miss Universe to dla niej praca, a kontrakt zobowiązuje ją do wypełniania obowiązków. Wypowiedź Trumpa ocenia natomiast jako element kampanii wyborczej.

Missing Miami!!

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Paulina Vega Dieppa (@paulinavegadiep) 4 Mar, 2015 o 5:16 PST

"Hipokrytka"

Na odpowiedź Donalda Trumpa nie trzeba było długo czekać. Paulinę Vegę nazwał hipokrytką.

"Miss Universe, Paulina Vega, skrytykowała mnie za powiedzenie prawdy na temat nielegalnej imigracji. Potem jednak powiedziała, że nie odda korony. Hipokrytka" - napisał na Twitterze.

Autor: kg\mtom / Źródło: BBC Mundo, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Instagram/paulinavegadiep

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości