Nagość nie dla oczu prezydenta. Na czas wizyty przykryto antyczne figury

Prezydent Iranu przebywa z wizytą we Włoszech
Prezydent Iranu przebywa z wizytą we Włoszech
tvn24
tvn24Prezydent Iranu przebywa z wizytą we Włoszech

Specjalne środki ostrożności, a raczej - jak zauważają włoskie media - przyzwoitości, zastosowano w Muzeach Kapitolińskich w Rzymie, gdzie w poniedziałek wieczorem był prezydent Iranu Hasan Rowhani. Całkowicie zasłonięto statuy z wszelkimi elementami nagości.

Na Kapitolu irański przywódca został podjęty kolacją przez premiera Włoch Matteo Renziego. Wydano ją w lokalu na tarasie ostatniego piętra Muzeów, z którego rozciąga się widok na zabytki starożytności.

Specjalne środki

Na korytarzach pałacu, który zwiedził Rowhani oprowadzany przez szefa włoskiego rządu, ustawiono wysokie białe zastawki - parawany całkowicie zasłaniające prezentowane tam antyczne figury nagich kobiet i mężczyzn.

Podkreśla się, że był to wyraz szacunku dla irańskiej kultury i wrażliwości. Z tego samego powodu w czasie uroczystej kolacji z premierem, jak i obiadu z prezydentem Sergio Mattarellą, nie podano wina. Film przedstawiający obyczajową "ingerencję" w zbiory Muzeów Kapitolińskich opublikowały włoskie gazety na swych stronach internetowych

Autor: kg\mtom / Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości