Starcia w więzieniu, ośmiu osadzonych nie żyje

TVN24 | Świat

Autor:
akw//rzw
Źródło:
Reuters
Przed więzieniem protestowały rodziny ofiar i rannychReuters
wideo 2/2
ReutersPrzed więzieniem protestowały rodziny ofiar i rannych

W wyniku brutalnych starć w zakładzie karnym w środkowo-zachodnim Meksyku nie żyje ośmiu więźniów, a ośmiu jest hospitalizowanych - przekazały służby. Walki między osadzonymi zapoczątkowała kłótnia podczas zajęć sportowych.

Do brutalnych starć doszło w piątek w zakładzie karnym Puente Grande w stanie Jalisco, w środkowo-zachodnim Meksyku. Nie żyje ośmiu więźniów, a kolejnych ośmiu jest hospitalizowanych z powodu odniesionych obrażeń. Trzy osoby zginęły od strzału z broni palnej, cztery inne zmarły w wyniku pobicia - przekazał podczas konferencji prasowej prokurator stanu Jalisco, Gerardo Octavio. Ósmy osadzony zmarł w szpitalu.

Google Maps

>> Więcej informacji z Meksyku w tvn24.pl

Zaczęło się od kłótni

Lokalne władze poinformowały, że do walk doszło w wyniku kłótni podczas zajęć sportowych. Urzędnicy zapewnili, że personel więzienia ani przez chwilę nie stracił kontroli nad obiektem, ani sam nie był zagrożony. Dodali, że na miejscu zajść zabezpieczono dwie sztuki broni i urządzenie wybuchowe domowej roboty.

Po wydarzeniach zatrzymano pięć osób,.

Przed wjazdem do zakładu karnego ustawiły się rodziny ofiar, które demonstrowały przeciwko bezczynności władz więzienia wobec napięć na terenie więzienia.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Protest rodzin osadzonych przed więzieniem w meksykańskim stanie Jalisco PAP/EPA/Francisco Guasco

Autor:akw//rzw

Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: PAP/EPA/Francisco Guasco