Świat

Mają zdjęcia podejrzanych z Bostonu. Śledczy jeszcze nikogo nie aresztowali

Świat

Relacja Marcina Wrony z USA
tvn24W wybuchach w Bostonie rannych zostało ponad 180 osób

Po trzech dniach śledztwa w sprawie ataków w Bostonie nastąpił przełom. Śledczy w środę podali, że zidentyfikowali podejrzanego o podłożenie domowej roboty bomb w czasie poniedziałkowego maratonu. Udało się go namierzyć dzięki nagraniom z monitoringu jednego ze sklepów. Media początkowo podawały sprzeczne informacje dotyczące rzekomego zatrzymania. Bostońska policja oficjalnie jednak stwierdza: nikt nie został aresztowany. W czwartek nad ranem CNN podał, że organy ścigania mają fotografię z mety maratonu, na której widać dwóch "potencjalnych podejrzanych". Nie jest jasne, czy któryś z nich to osoba, o której zidentyfikowaniu była mowa w środę.

06:15

Korespondent "Faktów" TVN Marcin Wrona relacjonuje z USA, że śledczy mają zdjęcia dwóch mężczyzn, którzy mieli przy sobie pakunki, prawdopodobnie podłożone w miejscu, gdzie doszło do eksplozji. Zdjęcia pochodzą z kamer przemysłowych. Nikt nie został aresztowany - wbrew informacjom, które podawano wcześniej.

04:48

CNN twierdzi, że organy ścigania mają zdjęcia, na których widać dwóch mężczyzn, stojących tuż przed metą na chwilę przed pierwszym wybuchem. Wzbudzili oni "wielkie zainteresowanie", jeden z nich ma w ręku czarny plecak. Powołując się na swoje źródła, stacja dodaje, że mężczyzn uznaje się za "potencjalnych podejrzanych". Nie jest jasne, czy któryś z nich jest zidentyfikowanym podejrzanym, o którym była mowa wcześniej.

00:08
00:06

Co najmniej 103 osoby ze 178 rannych w trakcie maratonu w Bostonie zostały wypisane ze szpitali - podaje CNN.

22:40

W liście do senatora Jeffa Flake'a nie znaleziono niebezpiecznych materiałów - podał CNN. Wcześniej przesyłki z rycyną miał otrzymać prezydent Obama oraz inny senator. Listy zostały przechwycone przez Secret Service.

22:37

FBI potwierdza, że zapowiadana konferencja została odwołana. Nie podano jej nowego terminu.

22:34

Pracownicy sądu federalnego wrócili do ewakuowanego wcześniej budynku - podał Reuters.

22:31

Zapowiadana na godz. 23 czasu polskiego konferencja w sprawie ataków w Bostonie została odwołana. Biuro prokurator generalnej znajduje się w dzielnicy, która została ewakuowana z powodu alarmu bombowego.

22:26

Śledczy chcą przesłuchać mężczyznę, który na nagraniu miał na sobie białą czapkę z daszkiem - podało CNN.

21:49

Bostońscy urzędnicy poinformowali, że katedra, w której odbędzie się uroczystość żałobna, będzie otwarta dla ludzi, jednak należy spodziewać się wzmocnionej ochrony. Jutro ma tam przemawiać Barack Obama - podała agencja Reutera.

21:35

Bostońska policja opublikowała mapę dzielnicy, która będzie zamknięta ze względu na prowadzone śledztwo.

Street Access Update: bpdnews.com/2013/04/17/str… twitter.com/Boston_Police/…— Boston Police Dept. (@Boston_Police) 17 kwietnia 2013

21:26

21:26

Agencja Bloomberg podaje, że na zewnątrz budynku sądu federalnego pojawiły się psy tropiące.

21:22

Policja w Bostonie potwierdziła, że budynek sądu federalnego został ewakuowany.

21:16

Straż przybrzeżna i policja w łodziach zabezpiecza teren wokół budynku sądu - podał The Boston Globe.

21:14

W bostońskim szpitalu Brigham&Women przebywało najwięcej ofiar ataków na maratonie. W poniedziałek została tam wzmocniona ochrona.

21:10

The Boston Globe: budynek sądu został ewakuowany. Świadek twierdzi również, że ewakuacje przeprowadzono w szpitalu Brigham and Women.

21:08

Jak podała agencja Reutera, powołując się na opis świadka, służby nakazały opuścić budynek sądu. Odgrodzono także dziennikarzy.

21:04

20:41

Informacje o zatrzymaniu podejrzanego o atak zdementowała bostońska policja:

20:37

The Boston Globe dementuje: nikt nie został aresztowany.

20:33

Przed sądem, do którego miał zostać przewieziony podejrzany, zebrał się tłum dziennikarzy.

[PHOTO] Outside Federal Court in Boston: twitter.com/CNBCnow/status…— CNBC Newsroom (@CNBCnow) April 17, 2013

20:31

Z Bostonu napływają sprzeczne informacje, The Boston Globe podał, że aresztowany jest przewożony do sądu. Natomiast agencja Reutera powołując się na źródła rządowe twierdzi, że do żadnego zatrzymania nie doszło.

20:26

Agencja Reutera dementuje powołując się na źródła rządowe: nie dokonano żadnych zatrzymań w związku z atakami w Bostonie.

20:05

Informacja została potwierdzona oficjalnie: zatrzymano podejrzanego o ataki w Bostonie. Ma zostać przewieziony do sądu federalnego.

19:59

CNN: podejrzany został zatrzymany.

19:47

Dochodzą sprzeczne informacje: CNN pojade, że śledczy nie znają nazwiska podejrzanego, z kolei agencja Reutera pisze, że wkrótce podejrzany ma zostać aresztowany.

19:34

Uniwerstytet w Bostonie potwierdził, że trzecią ofiarą ataku jest studentka z Chin.

19:32

Jak informuje The Boston Globe, nagranie z monitoringu pochodziło ze sklepu Lord&Taylor.

19:27

Śledczy twierdzą, że zidentyfikowali podejrzanego na podstawie nagrania z monitoringu. Konferencja prasowa w tej sprawie została zaplanowana na godzinę 23 czasu polskiego - podała agencja Reutera.

19:23

Paczki znalezione w Kapitolu były bezpieczne. Pracownicy wrócili do budynku.

19:18

Jak podaje CNN, śledczy najprawdopodobniej zidentyfikowali podejrzanego o ataki.

19:17

Śledczy mają zdjęcie podejrzanego, który przyniósł, a następnie zostawił czarną torbę na miejscu wybuchów w Bostonie - podał The Boston Globe.

18:30

Jak powiedział rzecznik Białego Domu Edwin Donovan, Secret Service razem z FBI oraz policją Kongresu prowadzi w sprawie listu do prezydenta dochodzenie.

18:21
FBI prowadzi dochodzenie w sprawie listu
FBI prowadzi dochodzenie w sprawie listutvn24
18:20
18:19

Policja na Kapitolu ewakuowała budynek Senatu w związku z odnalezieniem tam dwóch niezidentyfikowanych pakunków.

Dwie paczki zostały zlokalizowane na pierwszym i trzecim piętrze Hart Senate Office Building. Jak podaje CNN, służby wykryły również kolejną kopertę zaadresowaną do senatora Richarda Shelby'ego z Alabamy.

18:18

Secret Service przechwycił "podejrzany list" zaadresowany do prezydenta Obamy. Wstępne badania potwierdziły, że w środku była trująca rycyna.

18:00
16:31

Ekipy śledcze odnalazły wieko szybkowaru, stanowiącego obudowę jednej z dwóch bomb, które zdetonowano w poniedziałek na mecie maratonu w Bostonie - poinformowała telewizja CNN, powołując się na śledczych. Wieko znajdowało się na dachu jednego z budynków w pobliżu miejsca zamachu.

14:26

Autor: abs, rf/k / Źródło: Cnn, Reuters, Boston Globe

Tagi:
Raporty: