TVN24 | Świat

W różowej chuście, na 14-letnim kucu. Królowa Elżbieta pierwszy raz na zewnątrz od wprowadzenia obostrzeń

TVN24 | Świat

Autor:
mart/kab
Źródło:
PAP, TVN24

Królowa Elżbieta II w niedzielę udała się na przejażdżkę konną na 14-letnim kucu w parku przy zamku w Windsorze. To pierwszy raz od kilku miesięcy, kiedy pojawiła się na zewnątrz. Wcześniej izolowała się ze względu na pandemię COVID-19 i wprowadzone obostrzenia.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Na zdjęciu opublikowanym w nocy z niedzieli na poniedziałek przez Pałac Buckingham widać monarchinię, ubraną w zieloną tweedową kurtkę, z różową chustką na głowie i w białych rękawiczkach. Królowa udała się na przejażdżkę na 14-letnim kucu po parku przy zamku w Windsorze.

Izolacja

To pierwszy raz kiedy pokazała się na świeżym powietrzu od czasu wprowadzenia w Wielkiej Brytanii obostrzeń związanych z epidemią COVID-19, które teraz zostają powoli znoszone. Jak zauważa agencja dpa, data opublikowania fotografii prawdopodobnie nie jest przypadkowa - we wtorek monarchini będzie obchodzić 67. rocznicę swej koronacji.

CZYTAJ RAPORT TVN24.PL: KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

Od połowy marca w czasie kwarantanny 94-letnia Elżbieta ze swym 98-letnim mężem księciem Filipem mieszka na zamku w Windsorze, na zachód od Londynu. Stamtąd wysyłała liczne odezwy do narodu, w tym transmitowane w telewizji przemówienia, które należały do rzadkości podczas jej 68-letniego panowania - zauważa Reuters.

Królowa znana jest z swojej miłości do zwierząt, zwłaszcza koni i psów. Kiedy w połowie marca z powodu pandemii COVID-19 monarchini przeniosła się z Pałacu Buckingham do Windsoru, razem z nią samochodem przyjechały dwa jej psy, Candy i Vulcan.

Koronawirus w Wielkiej Brytanii

Od początku epidemii w Wielkiej Brytanii przeprowadzono ponad 4,2 miliona testów na obecność koronawirusa. Potwierdzono zakażenie u 274 762 osób. 38 489 spośród nich zmarło.

Autor:mart/kab

Źródło: PAP, TVN24

Tagi:
Raporty: