TVN24 | Świat

Premier Danii Mette Frederiksen bez maseczki w sklepie. "Oczywiście tego żałuję"

TVN24 | Świat

Autor:
ft/dap
Źródło:
France 24

To było zwykłe przeoczenie – tłumaczyła premier Danii Mette Frederiksen, która została nagrana, gdy bez maseczki robiła zakupy w jednym ze sklepów odzieżowych w Kopenhadze. Kilka dni wcześniej duński rząd zaostrzył restrykcje sanitarne, przywracając konieczność zakrywania ust i nosa w niektórych miejscach publicznych. 

Nagranie, na którym widać premier Danii Mette Frederiksen bez maseczki w jednym ze sklepów odzieżowych w Kopenhadze zostało zrobione w piątek. W sobotę materiał opublikowały duńskie media. "To było zwykłe przeoczenie, po tym, jak w życie weszły nowe zasady" – napisała szefowa rządu w mediach społecznościowych.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

"Wiem, że coś takiego może przytrafić się każdemu, chociaż najlepiej, gdyby nie przytrafiało się mnie. Oczywiście tego żałuję" – oświadczyła Frederiksen. Premier podziękowała przy tej okazji społeczeństwu, "za to, co robimy, by powstrzymać epidemię".

Koronawirus w Danii

Duński instytut zdrowia publicznego, Statens Serum Institut (SSI), poinformował w niedzielę, że liczba osób zakażonych nowym wariantem koronawirusa – omikronem – wzrosła w tym kraju do 183 potwierdzonych przypadków. Rzecznik duńskiego urzędu ds. bezpieczeństwa pacjentów przekazał w środę, że osoba zakażona omikronem uczestniczyła 27 listopada w koncercie, na którym zgromadziło się około 1600 osób.

Na początku tygodnia duńskie władze zaostrzyły niektóre obostrzenia sanitarne. Przywrócono między innymi obowiązek zasłaniania nosa i ust w niektórych miejscach publicznych oraz w transporcie zbiorowym.  

Autor:ft/dap

Źródło: France 24