Świat

Kim narzeka na prognozy. Skarcił synoptyków

Świat

EPA/PAPKim Dzong Un narzeka na nadmierną liczbę chybionych prognoz pogody

Niesprawdzające się prognozy pogody potrafią zirytować. Prezentująca oficjalne poglądy władz gazeta "Rodong Sinmun" z Korei Północnej donosi, że Kim Dzong Un jest bardzo niezadowolony z faktu, że jest "zbyt wiele nieprawidłowych" prognoz pogody. W związku z tym odwiedził meteorologów w Pjongjangu.

Na upublicznionym zdjęciu widać oburzonego przywódcę Korei Północnej, który karci meteorologów z ośrodka hydrometeorologicznego w Pjongjangu. Wizyta wiąże się z raportem, który przedstawiono Kimowi. Dokument odnosi się do wpływu pogody na gospodarkę. Korea Północna ma bardzo poważne problemy głodem w kraju.

Reżim Kima przyznaje, że problemy z żywnością są spowodowane tym, że przestarzały jest sprzęt rolniczy, a ziemia uprawiana jest archaicznymi metodami.

Młody przywódca podkreślił, jak ważne dla kraju są w tej sytuacji dokładne prognozy pogody. Mają one ochronić przemysł, rybołówstwo, a także życie i dobytek ludności przed "nienormalnymi zjawiskami klimatycznymi" - stwierdził.

Głód w Korei

Około dwie trzecie z 24 milionów mieszkańców Korei Północnej cierpi na braki żywności. To wszystko pogłębiają susze, powodzie i złe gospodarowanie. Jak podaje ONZ, więcej niż jedna czwarta dzieci jest fizycznie niedorozwinięta z powodu niedożywienia.

Na tle głodującego społeczeństwa razi życie elity rządzącej w coraz większym luksusie. Środki państwowe są przeznaczane na drogie alkohole czy sprzęt elektroniczny, zarejestrowano też próby ściągnięcia do kraju wysokiej klasy samochodów.

Autor: kło//gak / Źródło: CNN

Źródło zdjęcia głównego: EPA/PAP

Tagi:
Raporty: