Kim Dzong Un umacnia się u władzy

20 lipca 2012

"Trump po spotkaniu z Kim Dzong Unem poczuł się bardzo pewnie"

- Szczyt i spotkanie Kim Dzong Una z Donaldem Trumpem miało wymiar zdecydowanie medialny i chyba nic poza tym - ocenił generał Jarosław Stróżyk, który wraz z Michałem Baranowskim, szefem warszawskiego ośrodka analitycznego German Marshall Fund byli gośćmi programu "Horyzont" w TVN24.

Seul: Kim po raz trzeci został ojcem

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un na początku roku znów został ojcem - podała we wtorek agencja Yonhap, powołując się na południowokoreańską agencję wywiadowczą (NIS). Żona przywódcy przez kilka miesięcy w 2016 roku nie pokazywała się publicznie.

Tajemnica dyktatora. Amerykanie podali, ile ma lat

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un, którego dokładny wiek pozostaje w jego kraju pilnie strzeżoną tajemnicą państwową, urodził się 8 stycznia 1984 roku, ma więc obecnie 32 lata - wynika z dokumentu opublikowanego przez ministerstwo skarbu USA.

Kim w wojsku jak paparazzo. Piękne kobiety i wieńce niby koła ratunkowe

Lubi towarzystwo kobiet i uwielbia wizytować wojsko. Gdy więc północnokoreański wódz Kim Dzong Un mógł doświadczyć obu tych rzeczy naraz, znalazł się w siódmym niebie. Szkolącym się na pilotów kobietom zaczął sam robić zdjęcia. Były też uśmiechy, rozmowy i ogromne wieńce na szyjach.

W Korei Północnej nie wolno się uśmiechać. Kim Ir Sena należy czcić z powagą

Korea Północna uroczyście obchodzi rocznicę śmierci swojego założyciela, otaczanego boskim kultem Kim Ir Sena. Oddawanie czci w pełnej powadze jest obowiązkowe, obywatelom nie wolno nawet się uśmiechać. Wyjątkowość święta zmusiła obecnego władcę kraju, Kim Dzong Una, do wystąpienia publicznego mimo kontuzji. Stała się rzecz niesłychana: media pokazały ułomnego, kulejącego wodza.

Kim narzeka na prognozy. Skarcił synoptyków

Niesprawdzające się prognozy pogody potrafią zirytować. Prezentująca oficjalne poglądy władz gazeta "Rodong Sinmun" z Korei Północnej donosi, że Kim Dzong Un jest bardzo niezadowolony z faktu, że jest "zbyt wiele nieprawidłowych" prognoz pogody. W związku z tym odwiedził meteorologów w Pjongjangu.

Kimem na "unicornie" przez knieje. Trzy życia dyktatora

Nieustraszony Kim Dzong Un walczy ze złem, zabija wrogów narodu, zjeżdża na linie i strzela do obcych żołnierzy, podkłada bomby i niszczy amerykańskich imperialistów. W sieci właśnie pojawił się zwiastun gry z dyktatorem w roli głównej.