Katastrofa samolotu w Rosji. Przeżyła tylko 4-letnia dziewczynka

Katastrofa samolotu na Dalekim Wschodzie Rosji
Katastrofa samolotu na Dalekim Wschodzie Rosji
Google Earth
Google EarthSamolot rozbił się w Kraju Chabarowskim

Sześć osób zginęło w katastrofie samolotu Let L-410 w Kraju Chabarowskim na rosyjskim Dalekim Wschodzie - poinformował w środę sztab operacyjny na miejscu wypadku. Zginęli dwaj piloci i czworo pasażerów, przeżyła czteroletnia dziewczynka, która jest w stanie ciężkim.

Samolot rozbił się podczas podchodzenia do lądowania, w odległości dwóch kilometrów od lotniska w miejscowości Nielkan w rejonie ajano-majskim. Maszyna leciała z Chabarowska, należała do firmy Chabarowskie Linie Lotnicze. Wszyscy pasażerowie byli mieszkańcami Nielkanu.

Dziewczynka, którą przewieziono do szpitala, jest w stanie ocenianym przez lekarzy jako ciężki, ale stabilny. Rosyjska agencja RIA Nowosti, powołując się na gubernatora Kraju Chabarowskiego Wiaczesława Szporta podała, że matka nie mogła towarzyszyć dziewczynce w podróży. Na jej prośbę czterolatką opiekowała się nauczycielka miejscowej szkoły, która zginęła wraz z innymi pasażerami.

Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej rozpatruje wśród wersji katastrofy złe warunki pogodowe, błąd pilota i problemy techniczne. Jednocześnie służby meteorologiczne oceniają, że w rejonie katastrofy warunki pogodowe były sprzyjające.

Autor: adso, tas / Źródło: PAP, RIA Nowosti

Źródło zdjęcia głównego: tass.ru

Pozostałe wiadomości