TVN24 | Świat

Narodziny bliźniąt w noc sylwestrową. Przyszły na świat w różnych latach

TVN24 | Świat

Autor:
ft/kg
Źródło:
PAP, Reuters

Bliźnięta Aylin i Alfredo Trujillo przyszły na świat w noc sylwestrową w jednej z kalifornijskich klinik. Choć obydwa porody dzielił kwadrans, dzieci urodziły się w różnych dniach, miesiącach i latach - podała w środę agencja Reutera.

Fatima Madrigal i Robert Trujillo powitali na świecie swojego syna Alfredo Antonio Trujillo w centrum medycznym w Kalifornii o godzinie 23.45 w sylwestra 2021 roku. O północy na świat przyszła Aylin Yolanda Trujillo, co oznacza, że dziewczynka urodziła się już 1 stycznia 2022 roku. Jest też pierwszym dzieckiem narodzonym w centrum medycznym w Monterey County w 2022 roku.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Matka dzieci w rozmowie z agencją Reutera przyznała, że dopóki dzieci nie dorosną, będą obchodziły urodziny razem. – Kiedy będą starsze i jeżeli będą chciały świętować urodziny w innych latach, to będzie ich decyzja – mówiła kobieta.

Doktor Ana Abril Arias nazwała narodziny bliźniąt "jednymi z najbardziej pamiętnych" w jej karierze. - Pomoc w przyjściu na świat tych maleństw w 2021 i 2022 roku to była dla mnie niezwykła przyjemność. Co za wspaniały sposób na rozpoczęcie nowego roku - skomentowała Arias.

Jeden na dwa miliony

Każdego roku w Stanach Zjednoczonych rodzi się około 120 tysięcy bliźniąt, co stanowi 3 procent wszystkich urodzeń. Narodziny bliźniąt o różnych datach urodzenia należą do rzadkości. Według niektórych obliczeń takie prawdopodobieństwo wynosi jeden na dwa miliony urodzeń.

Autor:ft/kg

Źródło: PAP, Reuters