Jemeńczycy wystrzelili scuda w Saudów

US DoDJemeńczycy wystrzelili scuda. Kryzys humanitarny w kraju trwa

Walczące z arabską koalicją jemeńskie siły ruchu Huti wystrzeliły pocisk rakietowy scud w kierunku bazy Al Sulajil w Arabii Saudyjskiej - podała jemeńska agencja informacyjna Saba.

- Jednostki rakietowe naszych bohaterskich sił zbrojnych wystrzeliły dziś pocisk scud w bazę rakietową Al Sulajil w prowincji Rijad - powiedział bryg. gen. Szaraf Luqman. Jak dodał, była to odpowiedź na "zbrodnie brutalnej saudyjskiej agresji".

Poprzedniego scuda Jemeńczycy wystrzelili w kierunku Arabii Saudyjskiej w sobotę. Saudowie twierdzą, że pocisk zestrzelili.

Od 26 marca Arabia Saudyjska wraz z arabskimi sojusznikami prowadzi lotniczą operację przeciwko ugrupowaniu Huti, walczącemu o obalenie prezydenta Abd ar-Raba Mansura al-Hadiego. Według ONZ dotychczas w jemeńskim konflikcie zginęło ponad 2 tysiące ludzi, w tym 1400 cywilów; około miliona osób musiało opuścić swe domy. W Jemenie walka o władzę trwa od kilku miesięcy. Huti są wspierani przez szyicki Iran, a prezydent Hadi przez kraje Zatoki Perskiej, w tym sunnicką Arabię Saudyjską.

[object Object]
Amerykanie przejęli okręt z bronią na Morzu ArabskimUS Navy
wideo 2/13

Autor: mtom / Źródło: reuters, pap

Źródło zdjęcia głównego: US DoD

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości