TVN24 | Świat

Rodzina przez 35 lat skarżyła się na hałaśliwy bar. Sąd nakazał miastu wypłatę odszkodowania

TVN24 | Świat

Autor:
asty
Źródło:
PAP
Imprezy w Hiszpanii. Wideo ilustracyjne
ReutersImprezy w Hiszpanii. Wideo ilustracyjne

115 tysięcy euro odszkodowania otrzyma rodzina mieszkająca nad hałaśliwym barem w Ciudad Real, mieście w południowej Hiszpanii. Sąd zwrócił uwagę, że miejscy urzędnicy przez 35 lat ignorowali skargi składane przez mieszkańców budynku i nie podjęli żadnych działań, by skutecznie obniżyć poziom hałasu.

Wyższy Sąd Wspólnoty Autonomicznej Kastylii-La Manchy (TSJCM) przyznał 115 tys. euro odszkodowania rodzinie mieszkającej nad hałaśliwym barem w Ciudad Real, która od 35 lat skarżyła się na uprzykrzające jej życie sąsiedztwo lokalu. Jak wynika z opublikowanej w piątek decyzji TSJCM, odszkodowanie wypłacić mają władze miasta.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Ignorowali skargi przez 35 lat

W uzasadnieniu orzeczenia sędzia wskazał, że miejscy urzędnicy przez 35 lat ignorowali skargi składane przez mieszkańców budynku i nie podjęli żadnych działań, by skutecznie obniżyć poziom hałasu. Wskazał przy tym, że ratusz dysponuje "narzędziami", by wymusić to na właścicielu baru.

Agencja Europa Press wskazuje, że w pierwszej instancji sąd w Ciudad Real okazał się przychylniejszy władzom miejskim, nakładając na nie obowiązek wypłaty pokrzywdzonej rodzinie odszkodowania w wysokości 30 tys. euro.

Autor:asty

Źródło: PAP