Świat

Zaatakował nożem w centrum Hagi. Policja zatrzymała podejrzanego

Świat


Holenderska policja przekazała, że w sobotę zatrzymany został 35-letni mężczyzna podejrzany o dokonanie ataku nożem na ulicy handlowej w centrum Hagi. W wyniku piątkowej napaści ranione zostały trzy osoby.

Do zdarzenia doszło w domu handlowym Hudson's Bay na ulicy Grote Marktstraat w centrum Hagi około godziny 19.45. Od tamtej pory napastnik pozostawał na wolności, a służby prowadziły na niego obławę.

Informację o zatrzymaniu 25-latka podano w sobotę po południu. Służby, na które powołała się agencja Reutera, doniosły, że podejrzany - określany jako osoba bez stałego adresu zamieszkania - został zabrany na komisariat policji, gdzie jest przesłuchiwany.

"Nic nie wskazuje na to, żeby atak miał podłoże terrorystyczne"

W wyniku ataku ranne zostały trzy osoby. Wcześniej pojawiły się doniesienia o licznych osobach poszkodowanych. Jak wyjaśniła policja, sądzono, że jest więcej rannych, ponieważ ludzie w porywie paniki rzucali się na ziemię.

"Nic nie wskazuje na to, żeby atak nożownika w Hadze miał podłoże terrorystyczne" - informowała w piątek późnym wieczorem holenderska telewizja publiczna NOS, powołując się na "różne źródła". "Prowadzimy dochodzenie we wszystkich kierunkach" - oświadczyła policja.

Nie wiadomo, co dokładnie się wydarzyło w Hudson's Bay. Jego rzecznik poinformował, że personel domu handlowego nie został poszkodowany i nie był zaangażowany w to zdarzenie - podała holenderska prasa.

Na zdjęciach, które pojawiły się w mediach społecznościowych widać było liczne radiowozy policyjne i karetki. Miejsce zaraz po zdarzeniu zostało odcięte kordonem policji.

Atak na Moście Londyńskim

Do ataku doszło zaledwie kilka godzin po zamachu na London Bridge w Londynie. Sprawca - uzbrojony w sporej wielkości nóż i z przyczepionymi do ubrania atrapami ładunków wybuchowych - został powstrzymany przez przechodniów, którzy odebrali mu broń.

Napastnik, który zdążył ranić kilka osób został zastrzelony przez interweniującego policjanta. Zdarzenie zakwalifikowano jako "atak terrorystyczny".

CZYTAJ WIĘCEJ >

Do podobnego jak w piątek Hadze ataku doszło prawie rok temu w Amsterdamie, gdzie nożownik na głównym dworcu kolejowym ranił poważnie parę amerykańskich turystów. Policja uznała wtedy, że atak 19-letniego mężczyzny z Afganistanu miał podłoże terrorystyczne.

Atak nożownika na ulicy handlowej w Hadze

Autor: ft//rzw / Źródło: reuters, pap

Pozostałe wiadomości