Przeszukanie w domu Alaina Delona. U aktora znaleziono broń i amunicję bez pozwolenia, usłyszał zarzuty

Źródło:
PAP, tvn24.pl
Aktor Alain Delon znany był między innymi z filmów "Powrót Casanovy" czy "Asterix na olimpiadzie"
Aktor Alain Delon znany był między innymi z filmów "Powrót Casanovy" czy "Asterix na olimpiadzie"
Reuters Archive
Aktor Alain Delon jest znany między innymi z filmów "Powrót Casanovy" czy "Asterix na olimpiadzie"Reuters Archive

W domu Alaina Delona, ikony francuskiego kina, zabezpieczono 72 sztuki broni palnej i trzy tysiące sztuk amunicji. 88-latek nie miał na nią zezwolenia - poinformowała we wtorek francuska prokuratura. Delon usłyszał zarzuty.

72 sztuki broni palnej i trzy tysiące sztuk amunicji zabezpieczono w domu słynnego francuskiego aktora, 88-letniego Alaina Delona. Jak przekazała prokuratura, nie posiadał na nią zezwolenia.

Broń znaleziono w posiadłości Alaina Delona w departamencie Loiret w centralnej Francji. Dom 88-latka został przeszukany po nakazie prokuratora gminy Montargis w ramach śledztwa dotyczącego konfliktu aktora z jego trójką dzieci: Anthonym, Anouchką i Alainem-Fabienem.

Podczas przeszukania odkryto także strzelnicę.

Google Maps

Alain Delon z zarzutami

Sąd w Montargis poinformował o konfiskacie broni i oświadczył, że Delon nie posiadał pozwolenia na nią.

- Aktor usłyszał zarzuty posiadania niezarejestrowanej broni palnej - oświadczył zaś Jean-Cedric Gaux, główny prokurator Montargis.

Od końca stycznia cierpiący na chłoniaka Delon ma wyznaczonego przedstawiciela prawnego z sądu, odpowiedzialnego za pomoc w sporze z dziećmi. To w czasie jego wizyty okazało się, że w domu aktora jest broń palna, w związku z czym śledczy zdecydowali o przeszukaniu posesji.

Alain DelonLaurent KOFFEL/Gamma-Rapho via Getty Images

Delon stał się jedną z ikon kina w latach 60. Zagrał wtedy w filmach: "Rocco i jego bracia", "W pełnym słońcu", "Zaćmienie", "Czarny tulipan", "Samuraj". Potem były: "Basen", "W kręgu zła", "Glina", "Zorro", w latach 90. "Powrót Casanovy", a w 2008 roku "Asterix na olimpiadzie".

Autorka/Autor:akr/kab, adso

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Laurent KOFFEL/Gamma-Rapho via Getty Images