Świat

Dżochara zabrali ze szpitala do więzienia

Świat


Podejrzany o przeprowadzenie zamachu w Bostonie Dżochar Carnajew został przewieziony ze szpitala do aresztu. Oznacza to ustabilizowanie stanu jego zdrowia.

Młodszy z braci Carnajewów został przewieziony do specjalnego więzienia w Fort Devens w Massachusetts, które specjalizuje się w przetrzymywaniu więźniów wymagających długotrwałej opieki medycznej.

Dotychczas, od momentu zatrzymania niecały tydzień temu, Dżochar przebywał w szpitalu Beth Israel Deaconess w Bostonie. W tej samej placówce leżą liczne ofiary zamachu, którego najprawdopodobniej jest sprawcą.

Przewiezienie Dżochara do więzienia oznacza, że jego stan zdrowia znacząco poprawił się. 19-latek został postrzelony podczas obławy w szyję.

Jedyny oskarżony

Kilka dni temu młodszy Carnajew przyznał się do przeprowadzenia razem z bratem Tamerlanem zamachu w Bostonie, ale jednocześnie stwierdził, że "siłą napędową" ataku był Tamerlan.

Podejrzanemu o przeprowadzenie zamachu w Bostonie, w którym zginęły trzy osoby, a ponad 200 zostało rannych, Dżocharowi Carnajewowi postawiono m.in. zarzut zastosowania broni masowego zniszczenia. Grozi mu za to kara śmierci.

Autor: mk//gak/k / Źródło: reuters, pap

Raporty: