TVN24 | Świat

Wierzchem na drodze ekspresowej. "Dreadhead Cowboy" usłyszał zarzuty

TVN24 | Świat

Autor:
pp,
ft/adso
Źródło:
CNN, Chicago Tribune

Mężczyzna jadący na koniu zablokował w poniedziałek w godzinach szczytu ruch na jednej z dróg ekspresowych w Chicago. 33-letniemu aktywiście, znanemu jako "Dreadhead Cowboy" postawiono kilka zarzutów, w tym lekkomyślnego działania oraz nieposłuszeństwa wobec funkcjonariuszy. 

33-letni Adam Hollingsworth, który wielokrotnie występował konno na różnego rodzaju protestach i wydarzeniach jako "Dreadhead Cowboy", został zatrzymany w Chicago, w stanie Illinois po tym, jak na swoim koniu przejechał kilkanaście kilometrów po drodze ekspresowej, blokując ruch w godzinach szczytu. Towarzyszyło mu kilka osób na motocyklach.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Jak podał portal amerykańskiego nadawcy CNN, mężczyzna w czasie jazdy transmitował swoje poczynania na żywo w internecie, krzycząc do kamery hasło "kids lives matter". #KidsLivesMatter to akcja wspierana przez aktywistę. Ma na celu zmotywowanie i uświadomienie mieszkańcom konieczności rejestrowania się w amerykańskim spisie ludności, od czego uzależnione jest późniejsze finansowanie z funduszy stanowych i federalnych dla realizowania inicjatyw społecznych.

Mężczyźnie postawiono kilka zarzutów, w tym lekkomyślnego działania, nieposłuszeństwa wobec funkcjonariuszy policji, a także wtargnięcia na teren stanowy, jakim jest droga ekspresowa. Policja poinformowała również, że mężczyźnie odebrano konia, ponieważ zwierzę krwawiło z kopyt oraz odniosło obrażenia skóry na wysokości siodła.

Autor:pp, ft/adso

Źródło: CNN, Chicago Tribune