Świat

Rafting na Bali, zwiedzanie świątyń na Jawie. Rodzinne wakacje Obamów

Świat


Barack Obama od czasu wyprowadzki z Białego Domu chętnie odwiedza egzotyczne miejsca. Wypoczywał już między innymi na Karaibach czy Polinezji Francuskiej, tym razem wybrał Indonezję. Towarzyszą mu żona i córki.

Były amerykański prezydent cieszy się w Indonezji sporą popularnością, bo mieszkał w tym kraju przez kilka lat. Jego matka, Ann Dunham, wyszła za Indonezyjczyka po rozwodzie z ojcem Obamy i do Dżakarty przeprowadził się jako sześciolatek. Spędził tam pięć lat.

Obama złożył w Indonezji oficjalną wizytę jako prezydent w 2010 roku. Towarzyszyła mu wtedy żona, Michelle.

Tym razem para zabrała także córki, Malię i Sashę. Rodzinne wakacje budzą ogromne zainteresowanie fotoreporterów. Zdjęcia Obamów spacerujących po polach ryżowych czy biorących udział w spływie po rzece Ayung obiegły media.

Były prezydent rozpoczął wakacje na Bali, gdzie odpoczywał w luksusowym ośrodku. W środę przeniósł się na Jawę, gdzie zwiedzał między innymi świątynię Borobudur. Według CNN Indonesia w czasie wizyty Obamów w świątyni bezpieczeństwa pilnowało 700 funkcjonariuszy. We piątek Obama ma się spotkać z prezydentem Indonezji Joko Widodo w jego pałacu w Bogor. W sobotę ma natomiast odwiedzić Dżakartę.

Autor: kg\mtom / Źródło: BBC, Reuters