Świat

Atak w hotelu i ostatnie chwile zamachowca na amatorskich nagraniach

Świat


W sieci pojawiły się dwa nowe nagrania, na których widać zamachowca z Tunezji. Autor jednego z filmów pokazuje chwile, kiedy napastnik po masakrze na plaży wszedł na teren hotelu i tam strzelał do turystów. Na drugim nagraniu widać ucieczkę uzbrojonego Tunezyjczyka na moment przed śmiercią.

Po raz pierwszy opublikowano film, który pokazuje zamachowca na terenie hotelu tuż po masakrze na plaży. Film zarejestrował najprawdopodobniej pracownik obiektu. Ponad 3-minutowy film zaczyna się od sytuacji, kiedy napastnik szuka nowych ofiar w hotelowej restauracji.

Widać uciekających w panice ludzi, słuchać krzyki oraz wołania pracowników hotelu, którzy każą turystom uciekać i się chować.

Z oddali dobiegają dźwięki serii z kałasznikowa.

Kilkanaście metrów od zamachowca

Autor nagrania z telefonem komórkowym w ręku śledzi ruchy napastnika. W pewnej chwili, ukryty koło restauracji, znajduje się w odległości zaledwie kilkunastu metrów od ubranego na czarno mężczyzny z bronią. Bierze ze stołu butelkę, prawdopodobnie do obrony, i rusza za nim. Przez chwilę próbuje go śledzić. Zamachowiec kieruje się znów na plażę, ale niespodziewanie odwraca się i autor filmu musi uciekać.

Kolejne ujęcia pokazują, jak zamachowiec brzegiem morza oddala się od hotelu. Autor filmu przechadza się pomiędzy leżakami, a potem krzyczy coś w języku arabskim do innych Tunezyjczyków. Jedna z osób - jak twierdzą brytyjskie media - informuje, że zamachowcowi skończyły się pociski.

Autor filmu z plaży przenosi się przed hotel. Słychać tam serię strzałów, prawdopodobnie pochodzących z broni policjantów.

23-letni napastnik tymczasem, czego już nie widać na filmie, z plaży skręca w wąską uliczkę i tam zostaje zabity przez tunezyjską policję.

Ostatnie chwile zamachowca

Drugi film przedstawia najprawdopodobniej ostatnie chwile zamachowca przed śmiercią. Widać, jak Saifedin Rezgui najpierw ucieka wzdłuż wybrzeża, a potem przez plażę biegnie w stronę miasta. Film nakręcono z wysokiego piętra jednego z hoteli.

Ostatnie ujęcie przedstawia zamachowca kilkanaście metrów od wąskiej uliczki, w której najprawdopodobniej został zastrzelony.

Zamach w Susie

W zamachu na plaży w Susie śmierć poniosło 39 osób, a 36 zostało rannych. Większość ofiar śmiertelnych to Brytyjczycy.

Susa nad Morzem Śródziemnym jest jednym z najbardziej znanych ośrodków wypoczynkowych w Tunezji, popularnym wśród turystów z Europy i z państw Afryki Północnej. Turystyka jest bardzo ważnym źródłem dochodów dla gospodarki tunezyjskiej.

[object Object]
"Albo zostaniesz mordercą albo zostaniesz zamordowany". Tak rekrutuje Państwo IslamskieFakty z zagranicy
wideo 2/20

Autor: pk/tr / Źródło: tvn24.pl, Sky News, Telegraph

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości