Zamachy w Turcji

19 marca 2016

"Wybuch był zamachem, a nie wypadkiem"

Czwartkowa eksplozja w jednym z urzędów podatkowych w Ankarze była zamachem bombowym, a nie wypadkiem spowodowanym wyciekiem gazu, jak początkowo przypuszczano - poinformowały w piątek tureckie władze.

Zamachowiec ze Stambułu usłyszał zarzuty

Zamachowcowi, który w noc sylwestrową zaatakował klub nocny Reina w Stambule, zabijając 39 osób, postawiono formalne zarzuty - poinformowała państwowa agencja prasowa Anatolia. Sąd zadecydował o jego dalszym tymczasowym aresztowaniu.

Zamachowiec ze Stambułu "zaczął mówić"

Uzbek, który w noc sylwestrową zabił 39 osób w Stambule, powiedział policji, że w ostatnim momencie musiał zmienić cel ataku, bo było tam za dużo policji - twierdzą tureckie media. Ich zdaniem mężczyzna twierdzi, że działał na bezpośrednie polecenie tzw. Państwa Islamskiego.

Turcja: ustaliliśmy powiązania zamachowca ze Stambułu

Wicepremier Turcji Veysi Kaynak poinformował w czwartek, że zamachowiec, który w noc sylwestrową zaatakował klub nocny w Stambule, zabijając 39 osób, to najpewniej Ujgur. Poinformował także, że ustalono jego powiązania z innymi osobami. Napastnik pozostaje na wolności.

Do ataku w Stambule przyznają się dżihadyści. Większość zabitych to cudzoziemcy

Tzw. Państwo Islamskie (IS) opublikowało komunikat, w którym przyznaje się do przeprowadzenia ataku terrorystycznego na klub nocny w Stambule, na zachodzie Turcji. Spośród zidentyfikowanych dotąd 36 ofiar zamachu 11 było narodowości tureckiej, zaś 25 to cudzoziemcy – podaje agencja Anadolu. Nadal nie wiadomo, kto dokonał zamachu, w którym zginęło 39 osób. Za napastnikiem trwa pościg.

Zabici i ranni. "Wysadziła się kobieta"

Co najmniej dwie osoby zginęły, a 16 zostało rannych w wybuchu przed siedzibą gubernatora w mieście Adana na południu Turcji - poinformował gubernator prowincji o tej samej nazwie Mahmut Demirtas. Eksplodował samochód zaparkowany przed budynkiem.

Premier oskarżył Kurdów, przyznali się dżihadyści

Tzw. Państwo Islamskie wzięło na siebie odpowiedzialność za piątkowy wybuch samochodu-pułapki w Diyarbakirze na południowym wschodzie Turcji zamieszkanym głównie przez Kurdów, w którym zginęło 8 osób, a ponad sto odniosło rany. Informację tę podała agencja Amak.

Eksplozja w tureckim kurorcie. Ranni

Kilka osób zostało rannych w wyniku wybuchu, do którego doszło w Antalyi w Turcji. Burmistrz twierdzi, że obrażenia ofiar nie zagrażają ich życiu, a do wybuchu mogło dojść przez przypadek.

Wysadzili się w powietrze podczas akcji policji

Dwie osoby, prawdopodobnie bojownicy zdelegalizowanej Partii Pracujących Kurdystanu (PKK), wysadziły się w powietrze w sobotę w pobliżu stolicy Turcji, Ankary, podczas ataku policji - podały rano tureckie media.