Niemcy. Ataki na kobiety

7 stycznia 2016

Nie chcą dopuścić do sytuacji sprzed roku. Uczą imigrantów o Europejkach

Władze w Dortmundzie organizują specjalne szkolenia dla imigrantów z zakresu kontaktów z kobietami. Chcą w ten sposób zapobiec wydarzeniom podobnym do tych, które miały miejsce na początku 2016 roku. Wtedy to policja otrzymała ponad 1,2 tys. zgłoszeń kobiet molestowanych przez imigrantów z Bliskiego Wschodu. Materiał "Faktów z Zagranicy".

Zidentyfikowali 120 sprawców napaści na kobiety w Niemczech

Niemieckiej prokuraturze udało się dotąd zidentyfikować jedynie 120 podejrzanych z 2 tys. mężczyzn, którzy w Sylwestra w Kolonii i innych miastach w Niemczech dopuścili się napaści seksualnych na kobiety - podał w niedzielę dziennik "Sueddeutsche Zeitung".

Pierwsze wyroki skazujące za napaść seksualną w Kolonii

Pół roku po masowych napaściach seksualnych na kobiety podczas Sylwestra w Kolonii sąd skazał dwóch pierwszych sprawców na kary więzienia. Zawiadomienie o molestowaniu złożyło ponad 500 poszkodowanych, jednak poszukiwanie winnych napotyka trudności.

Islamiści wpływają na imigrantów. Policja ostrzega

Szef niemieckiego Urzędu Ochrony Konstytucji (AfV) Hans-Georg Maassen ostrzegł w wystąpieniu podczas Międzynarodowego Kongresu Policji w Berlinie przed rosnącymi wpływami islamskich ekstremistów wśród muzułmańskich imigrantów w Niemczech.

Nowe ustalenia ws. sylwestrowych ataków w Kolonii

Z 58 zatrzymanych w związku z masowymi napaściami seksualnymi i rabunkowymi na kobiety w Kolonii, tylko trzech było uchodźcami, którzy niedawno przybyli do Niemiec, poinformowali śledczy. Ustalono również, że większość ataków nie miała tła seksualnego, a rabunkowe.

Więcej policji. Kolonia boi się karnawału

Władze w Kolonii zapowiadają nowe środki bezpieczeństwa w związku ze zbliżającą się kulminacją karnawału. Nad słynną imprezą w tym roku cieniem kładą się bowiem wydarzenia sylwestrowe. Doszło wówczas do setek ataków na kobiety, których dopuścili się głównie uchodźcy i migranci. Materiał "Faktów z zagranicy" TVN24 Biznes i Świat.