Dzieciobójczyni nauczycielką

28 czerwca 2013

Eksperci: Kobietę można było sprawdzić, mimo zatarcia wyroku

- Wydaje się, że nie zadziałały tutaj środowiskowe mechanizmy, nie zareagowało środowisko szkolne, dyrektor, nauczyciele, koledzy, a przede wszystkim rodzice - powiedziała w TVN24 Beata Maria Nowak, ekspert ds. resocjalizacji. - Istnieją metody i środki, żeby zweryfikować każdą osobę, która kiedykolwiek weszła w konflikt z prawem - podkreśliła adwokat Anna Lesiak-Grzywińska.

Nauczycielka, która zakatowała pasierba, rezygnuje z pracy. Minister skreśla ją z listy ekspertów

Kobieta, która ponad 30 lat temu zabiła sześciolatka, spędziła 10 lat w więzieniu i do tej pory była nauczycielką, w trybie natychmiastowym zrezygnowała z pracy w liceum - poinformowała tvn24.pl dyrektorka szkoły. Z kolei minister edukacji skreśliła nauczycielkę z listy ekspertów MEN. Jak się też dowiedzieliśmy, minister sprawiedliwości zlecił już podjęcie prac nad zmianą przepisów o zatarciu skazania w przypadku przestępców, którzy dopuścili się znęcania nad dziećmi.

Premier: Dzieciobójczyni nie powinna nigdy pracować z dziećmi

- Dzieciobójczyni nie powinna nigdy pracować z dziećmi, niezależnie od zatarcia kary - oświadczył Donald Tusk komentując sprawę kobiety, która ponad 30 lat temu zabiła sześciolatka, spędziła 10 lat w więzieniu, a obecnie pracuje jako nauczycielka. - Potrzeba tutaj szybkiej i mądrej refleksji prawników, żeby tego typu sytuacje się nie powtarzały - dodał premier.

Winna śmierci 6-letniego pasierba, po wyroku. Dziś uczy. MEN: Potrzebne zmiany w prawie

Po informacjach "Dużego Formatu", który opisał sprawę kobiety skazanej na 15 lat więzienia za skatowanie swojego 6-letniego pasierba, która po 10 latach wyszła na wolność i po zatarciu wyroku do dziś pracuje jako nauczycielka i ekspert MEN, głos zabiera ministerstwo edukacji. Resort podkreśla konieczność zmian w prawie tak, aby takie osoby nie mogły już nigdy pracować z dziećmi. Zaznacza jednocześnie, że zgodnie z przepisami MEN nie zatrudnia ekspertów powołanych w skład komisji egzaminacyjnych i kwalifikacyjnych dla nauczycieli.

Przegląd prasy: Skatowała pasierba na śmierć, odsiedziała 10 lat. Dzisiaj uczy i jest ekspertem MEN

W 1982 r. Ewa T. (inicjały zmienione) została skazana na 15 lat więzienia za skatowanie swojego 6-letniego pasierba paskiem. Po odsiedzeniu 10 lat wyszła na wolność, a kolejne 10 lat później wyrok uległ zatarciu. Od tego czasu jest nauczycielką, a od kilku lat również ekspertem Ministerstwa Edukacji Narodowej. W klasach, w których uczy matematyki i religii, dzieci muszą się stosować do bezwzględnego regulaminu - pisze w czwartkowym "Dużym Formacie" Mariusz Szczygieł.