Premium

Były gwiazdor TVP za doradzanie szefowej PAŻP brał maksymalną stawkę

Jarosław Olechowski jako doradca prezesa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej zarabiał maksymalną kwotę, jaką na tym stanowisku przewiduje regulamin płac agencji - ustalił tvn24.pl. Miał też umowę o zakazie konkurencji, choć PAŻP jest jedyną instytucją w Polsce zatrudniającą kontrolerów ruchu lotniczego.

We wtorek Wirtualna Polska podała, że były dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej trafił do kontrolowanego przez państwo banku Pekao S.A gdzie został doradcą wiceprezesa Piotra Zborowskiego, związanego z Jackiem Sasinem. Olechowski odszedł z TVP w kwietniu 2023.

Zanim przeszedł do bankowości, był społecznym doradcą ministra aktywów państwowych Jacka Sasina, a w czerwcu ubiegłego roku został doradcą zarządu agencji odpowiadającej za bezpieczeństwo polskiego nieba.

Były dziennikarz pełnił funkcję pełnomocnika prezes PAŻP Anity Oleksiak ds. komunikacji zewnętrznej i wewnętrznej. Od 4 stycznia szefową PAŻP jest Magdalena Jaworska-Maćkowiak, która zresztą w przeszłości już kierowała tą instytucją.

Tego dnia - jak wynika z odpowiedzi służb prasowych PAŻP na pytania tvn24.pl - Jarosław Olechowski został zwolniony z obowiązku świadczenia pracy. Wcześniej (22 grudnia 2023 roku) uprzedził odwołanie swojej szefowej i sam złożył wypowiedzenie.

Zapytaliśmy też PAŻP o zarobki byłego doradcy.

Z odpowiedzi wynika, że "wynagrodzenie zasadnicze na stanowisku pełnomocnika prezesa PAŻP ds. komunikacji zewnętrznej i wewnętrznej" zgodnie z obowiązującym w PAŻP regulaminem wynagradzania mieści się w przedziale od 12 tys. do 22 tys. zł. Nieoficjalnie się dowiedzieliśmy, że były szef "Wiadomości" zarabiał maksymalną stawkę - 22 tys. zł.

Czytaj dalej po zalogowaniu

premium

Uzyskaj dostęp do treści premium za darmo i bez reklam