Pijany burmistrz uderzył w lawetę i próbował uciec. Miał dwa promile

Autor:
bż/PKoz
Źródło:
tvn24.pl, PAP, RMF FM
Samorządowiec był pijany
Samorządowiec był pijany TVN24
wideo 2/3
TVN24Samorządowiec był pijany

53-letni burmistrz Nowego Miasta (woj. mazowieckie) doprowadził w czwartek po południu do zderzenia z innym pojazdem oraz - jak przekazuje policja - próbował oddalić się z miejsca zdarzenia. - Kierowca miał dwa promile alkoholu w organizmie. Na szczęście nikt nie ucierpiał - przekazuje komisarz Kinga Drężek-Zmysłowska z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku.

Do kolizji doszło w czwartek około godziny 16 na skrzyżowaniu ulic Płońskiejiz Ciechanowskiej w Nowym Mieście (woj. mazowieckie). Osobowa skoda uderzyła w lawetę. - Kierujący skodą mężczyzna próbował odjechać z miejsca zdarzenia. Pojechał za nim kierowca mercedesa, a także świadek tego zdarzenia, kierujący innym pojazdem - przekazała rzeczniczka policji w Płońsku.

- Osobówka zatrzymała się w rejonie szkoły. W momencie, kiedy zgłaszający w czasie rozmowy z siedzącym za kierownicą skody mężczyzną wyczuł alkohol, powiadomił policję - podała funkcjonariuszka.

Pijany burmistrz

Policja przekazuje, że za kierownicą skody siedział mieszkaniec powiatu płońskiego. Z nieoficjalnych ustaleń dziennikarzy RMF FM (którzy jako pierwsi poinformowali o sprawie) wynika, że chodzi o 53-letniego burmistrza Nowego Miasta.

Czytaj też: Jak sądy karzą pijanych celebrytów, a jak zwykłych kierowców? Przeanalizowaliśmy 250 wyroków

- Badanie na trzeźwość wykazało w organizmie tego mężczyzny 2 promile alkoholu. Został przewieziony do szpitala, gdzie pobrano od niego krew do badań - zaznaczyła Kinga Drężek-Zmysłowska.

Burmistrz stracił prawo jazdy. Po wykonanych czynnościach został zwolniony. Rzeczniczka płońskiej policji przekazuje, że drugi z uczestników kolizji, 28-letni kierowca mercedesa, był trzeźwy.

- Aktualnie w płońskiej komendzie prowadzone są postępowania zarówno w sprawie zdarzenia drogowego, jak i kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości przez 53-latka - dodała komisarz Kinga Drężek-Zmysłowska.

Bez komentarza

Burmistrz w piątek pojawił się w pracy. Pod urzędem czekał na niego reporter RMF FM, który próbował zapytać samorządowca o sytuację z czwartku.

53-latek stwierdził, że "dziś nie komentuje sprawy".

Do zdarzenia doszło w Nowym Mieście
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:bż/PKoz

Źródło: tvn24.pl, PAP, RMF FM

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości