Lepper: zrzeknę się immunitetu

Polska

TVN24Andrzej Lepper odpowie za "zboczoną kobietę"

Szef Samoobrony Andrzej Lepper zapowiedział w TVN24, że zrzeknie się immunitetu poselskiego w sprawie o zniesławienie, wytoczonej mu przez Anetę Krawczyk, głównego świadka w tzw. seksaferze w Samoobronie.

- Immunitetu sam się zrzeknę. To jest sprawa (...), którą założyła pani Krawczyk za to, że powiedziałem, że mogłaby stanąć na czele partii, nie chcę powtarzać, jakiej - powiedział Lepper w TVN24.

Chodzi o wypowiedź Leppera na jednej z konferencji prasowych w lutym tego roku. Zapytany, czy Aneta Krawczyk może być w przyszłości radną Samoobrony, powiedział: - Niech ta pani idzie do partii zboczonych kobiet; ona jest zboczona do potęgi, niech taką partię założy i będzie sama w tej partii, bo myślę, że więcej takich kobiet w Polsce nie ma.

W związku z tymi słowami Aneta Krawczyk złożyła w warszawskim sądzie prywatny akt oskarżenia przeciwko Lepperowi, uznając, że wypowiedź ta ją obraża, zniesławia i godzi w jej dobre imię. Krawczyk domaga się od Leppera przeprosin i 20 tys. zł nawiązki na rzecz domu dziecka.

Przestępstwo zniesławienia opisane jest w kodeksie karnym, a zgodnie z konstytucją, poseł nie może być pociągnięty do odpowiedzialności karnej bez zgody Sejmu, czyli bez zniesienia immunitetu.

Andrzej Lepper twierdzi, że nie uczestniczył w molestowaniu żadnej kobietyTVN24

Lepper bagatelizował także doniesienia najnowszego tygodnia "Wprost", że w materiałach dotyczących wniosku o uchylenie immunitetu byłemu posłowi Samoobrony Stanisławowi Łyżwińskiemu (w związku z seksaferą) znalazły się zeznania kobiety stawiające go w niekorzystnym świetle.

- Jakąś dziewczynę przywieziono do pokoju pana Leppera. Tam jest taka dwuznaczna sytuacja, z której wynika, że udało jej się uniknąć świadczenia usług seksualnych tylko dlatego, że strasznie histerycznie zareagowała, zaczęła się trząść i panom się to nie spodobało po prostu - mówi redaktor naczelny tygodnika Stanisław Janecki.

Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24