Credit Suisse chce sprzedać ponad 200-letni hotel Savoy w Zurychu

Autor:
kris/ams
Źródło:
Reuters

Będący w trudnej sytuacji bank Credit Suisse chce sprzedać słynny hotel Savoy, położony w centrum finansowej dzielnicy Zurychu - poinformował Reuters, powołując się na informacje szwajcarskiego banku.

Rzeczniczka banku wyjaśnił, że Credit Suisse regularnie dokonuje przeglądu portfela nieruchomości w ramach swojej globalnej strategii - podała Agencja Reutera.

Credit Suisse sprzedaje słynny hotel w Zurichu

- W ramach tego procesu bank zdecydował się rozpocząć proces sprzedaży Hotelu Savoy. Będziemy dokładnie oceniać wszystkie oferty i potencjalnych inwestorów oraz komunikować każdą decyzję w odpowiednim czasie - wskazała rzeczniczka.

Prawie 200-letni hotel został zamknięty w tym roku z powodu gruntownego remontu i zostanie ponownie otwarty w 2024 roku jako Hotel Mandarin Oriental Savoy Zurich.

Blog finansowy Inside Paradeplatz, który jako pierwszy podał tę informację, przekazał, że budynek może być wart 400 milionów franków szwajcarskich (408 milionów dolarów) - poinformował Reuters.

Credit Suisse musiał pozyskać kapitał, wstrzymać wykup akcji, obciąć dywidendę i zreorganizować zarządzanie po stracie ponad 5 miliardów dolarów w wyniku upadku firmy inwestycyjnej Archegos w marcu 2021 r. Musiał również zawiesić fundusze klientów powiązane z upadłym finansistą Greensill - wyjaśniła agencja.

Dodał, że szwajcarski bank pracuje nad możliwą sprzedażą aktywów i biznesu, dążąc do przywrócenia rentowności. Źródło zaznajomione z sytuacją powiedziało Reutersowi, że sprzedaż nie ma nic wspólnego z przeglądem strategicznym, który ma zostać przedstawiony 27 października.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:kris/ams

Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości