Wakacje kredytowe. Rzecznik Finansowy przygotował wzór wniosku

Autor:
mp
Źródło:
PAP
Samcik: połowa uprawnionych zgłosiła wniosek o wakacje kredytowe
Samcik: połowa uprawnionych zgłosiła wniosek o wakacje kredytoweTVN24
wideo 2/6
TVN24Samcik: połowa uprawnionych zgłosiła wniosek o wakacje kredytowe

Rzecznik Finansowy (RF) przygotował wzór wniosku o wakacje kredytowe. Można go wydrukować i złożyć w banku w formie papierowej. Propozycja wniosku wymienia wszystkie okresy, zgodnie z ustawą o wakacjach kredytowych, w jakich konsument może skorzystać z odroczenia spłaty.

"W związku z odnotowaniem wielu nieprawidłowości przy składaniu wniosków o udzielenie odroczenia spłaty rat kredytu hipotecznego, potocznie nazywanych wakacjami kredytowymi, Rzecznik Finansowy informuje, że (...) wniosek może zostać złożony również w postaci papierowej" - napisano w komunikacie.

Rzecznik zastrzegł jednocześnie, że wzór wniosku nie jest załącznikiem do ustawy o wakacjach kredytowych.

Wakacje kredytowe 2022. Wzór wniosku

W komunikacie podkreślono, że to kredytobiorca decyduje, w jakim zakresie skorzysta z możliwości zawieszenia spłaty rat kredytu, a propozycja wniosku wymienia wszystkie okresy, zgodnie z ustawą o wakacjach kredytowych, w jakich konsument może skorzystać z odroczenia spłaty.

- To Kredytobiorca sam decyduje, czy skorzysta z wszystkich możliwych okresów odroczenia czy też tylko z niektórych - zwraca uwagę rzecznik.

WNIOSEK PRZYGOTOWANY PRZEZ RZECZNIKA FINANSOWEGO >>>

Wakacje kredytowe 2022 - dla kogo? Warunki

Klienci banków mogą od 29 lipca składać wnioski o wakacje kredytowe, czyli możliwość zawieszenia spłaty raty kredytu hipotecznego przez maksymalnie osiem miesięcy w tym i przyszłym roku. Spłatę kredytu można zawiesić na dwa miesiące w trzecim i na dwa miesiące w czwartym kwartale 2022 r. oraz po jednym miesiącu w każdym kwartale 2023 r. Dotyczy to osób, które zaciągnęły kredyt w złotych na własny cel mieszkaniowy.

Wakacje kredytowe - warunki i zasady. Od kiedy składać wnioski? Dla kogo?

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mp

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości