Ostatni taki miesiąc w handlu w tym roku

Autor:
mb/ToL
Źródło:
TVN24 Biznes
Adam Niedzielski o zmianie w handlu
Adam Niedzielski o zmianie w handluTVN24
wideo 2/4
TVN24Adam Niedzielski o zmianie w handlu

Dobiega końca ostatni miesiąc w tym roku, w którym nie było ani jednej niedzieli handlowej. W najbliższą niedzielę, 29 listopada będzie obowiązywał zakaz. W grudniu mogą być jednak aż trzy niedziele handlowe.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

W niedzielę, 29 listopada otwarte mogą być tylko placówki, w których za ladą staną ich właściciele. Najbliższe niedziele handlowe wypadają 13 i 20 grudnia. Niewykluczone jednak, że w najbliższym czasie dojdzie do zmian w tym zakresie i dodatkowa niedziela handlowa będzie także 6 grudnia.

Zmiana wprowadzająca dodatkową niedzielę handlową pojawiła się w projekcie ustawy o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, oraz niektórych innych ustaw.

W czwartek sejmowa komisja polityki społecznej i rodziny poparła rządową propozycję.

Kalendarz handlowy na grudzień 2020 rokuTVN24/PAP

Zakaz handlu w niedziele

Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta weszła w życie 1 marca 2018 roku.

Przepisy przewidują katalog 32 wyłączeń. Zakaz w niedziele niehandlowe nie obowiązuje między innymi w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą, kawiarniach.

Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi kara w wysokości od 1 tysiąca złotych do 100 tysięcy złotych, a przy uporczywym łamaniu ustawy - kara ograniczenia wolności.

Autor:mb/ToL

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości