"PiS jest największym zagrożeniem dla programu 500 plus"

Z kraju

Schetyna o 500 plustvn24
wideo 2/35

Katastrofalna polityka gospodarcza PiS doprowadzi do tego, że zabraknie środków na wypłaty z programu Rodzina 500 plus. Jedyną szansą na kontynuowanie tego programu jest Platforma Obywatelska - mówił w piątek w Sejmie lider PO Grzegorz Schetyna uzasadniając wniosek o wotum nieufności dla rządu.

RELACJA Z DEBATY NAD WOTUM NIEUFNOŚCI WOBEC RZĄDU BEATY SZYDŁO

Szef Platformy odniósł się do programu Rodzina 500 plus wskazując, że to nie opozycja jest największym wrogiem tego programu, ale PiS i obecny "nieudolny rząd". - To jest największe zagrożenie dla możliwości wypłaty tego programu, bo rujnujecie gospodarkę i budżet - mówił Schetyna. - Katastrofalna polityka gospodarcza waszych ministrów, waszego rządu wprost doprowadzi do tego, że zabraknie środków na ten program - dodał. W ocenie Schetyny jedyną szansą, by ten program był kontynuowany jest PO. - Tylko my jesteśmy w stanie i wiemy jak uratować polskie finanse, gospodarkę - podkreślił.

Jednocześnie zapowiedział, że Platforma "będzie realizować projekt (500 plus - red.) żeby dotyczył każdego dziecka w rodzinie". - To jest to, co obiecaliście i okłamaliście - mówił Grzegorz Schetyna zwracając się do polityków PiS.

Dług Polski

Szef Platformy przekonywał też, że o braku finansowej kompetencji obecnego rządu świadczy szybkość z jaką Polska się zadłuża.

- Tak szybko, jak w 2016 roku nie zadłużaliśmy się przez ostatnie 10 lat. Tym samym w 2017 roku Polska znalazła się wśród trzech państw UE, które zadłużyły się w ubiegłym roku najbardziej - wskazał. Tymczasem - jak mówił - w czasie rządów PO-PSL byliśmy wśród trzech państw UE, które zadłużyły się najmniej. - To jest skala waszego upadku - podkreślił Schetyna.

Autor: mb / Źródło: PAP

Raporty: