Fuzja paliwowych gigantów. Jest porozumienie ze związkowcami

Autor:
mp/ams
Źródło:
PAP
Obajtek o zgodzie KE na fuzję Orlenu i Lotosu
Obajtek o zgodzie KE na fuzję Orlenu i LotosuTVN24
wideo 2/6
TVN24Obajtek o zgodzie KE na fuzję Orlenu i Lotosu

PKN Orlen i Grupa Lotos zawarły porozumienie ze związkami zawodowymi. Jak podał we wtorek Orlen, ustala ono uprawnienia pracowników po ich połączeniu, zabezpieczając między innymi gwarancje zatrudnienia i bezpieczeństwa pracy.

"Zabezpieczenie gwarancji zatrudnienia i bezpieczeństwa pracy to kolejny ważny etap fuzji z Grupą Lotos, który od początku prowadzony jest w dialogu ze stroną społeczną i uwzględnia jej ważną rolę w budowaniu silnego, zintegrowanego koncernu multienergetycznego" - podkreślił we wtorek PKN Orlen.

Fuzja Orlenu z Lotosem. Jest porozumienie ze związkowcami

Jak przekazano w komunikacie, podpisane we wtorek porozumienie pomiędzy PKN Orlen, Grupą Lotos i związkami zawodowymi obu firm zakłada m.in. 48-miesięczny okres obowiązywania gwarancji zatrudnienia dla pracowników Grupy Lotos oraz 24-miesięczny okres utrzymania dotychczasowych warunków pracy i płacy, w tym w szczególności miejsca świadczenia pracy.

"PKN Orlen zobowiązał się również do zapewnienia finansowania pracownikom Grupy Lotos pakietu medycznego i stomatologicznego na dotychczasowych lub nie mniej korzystnych niż obecnie zasadach. Na takich samych warunkach koncern zapewnieni ubezpieczenia grupowe na życie oraz finansowanie ubezpieczeń na życie z funduszem kapitałowym" - wyjaśniono w informacji. Ponadto, jak podkreślił PKN Orlen, w porozumieniu koncern zobowiązał się do prowadzenia, według najnowszych standardów, programów szkoleniowych dla pracowników Grupy Lotos - "będą one dostosowane do ich potrzeb i umożliwią dalszy rozwój zawodowy oraz podnoszenie kwalifikacji w nowoczesnym i dynamicznie rozwijającym się koncernie".

Daniel Obajtek na czele Energi

We wtorek zarząd Energi przekazał, że Daniel Obajtek został powołany do czasowego pełnienia funkcji prezesa spółki decyzją rady nadzorczej. Obajtek będzie sprawował obowiązki prezesa od 22 lipca do końca sierpnia, przy czym nie będzie pobierał za to wynagrodzenia.

19 kwietnia 2022 roku Daniel Obajtek został członkiem rady nadzorczej Energi. Rada nadzorcza spółki 21 kwietnia 2022 r. delegowała Obajtka do czasowego wykonywania czynności prezesa zarządu spółki VI bieżącej kadencji oraz VII kadencji do 21 lipca br.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mp/ams

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości