Weekendowe przerwy w kilku dużych bankach. "Wypłać wcześniej potrzebną gotówkę"

Z kraju

Kawecki o metodach uwierzytelniania stosowanych przez bankiTVN24 BiS
wideo 2/5

Problemy z płatnościami kartami, brak dostępu do bankowości internetowej oraz mobilnej. To utrudnienia, które w najbliższy weekend czekają na klientów części banków.

Santander

Na utrudnienia muszą przygotować się klienci banku Santander. Od piątku do soboty, w godzinach 22.30-16.00, klienci nie będą mogli: korzystać z przelewów zwykłych i natychmiastowych, płacić za zakupy w sklepach internetowych szybkim przelewem z konta - Przelew24, korzystać z BLIKA. Ponadto w sobotę w godzinach 0.00-16.00 klienci nie skorzystają z bankowości internetowej i aplikacji mobilnej.

"Podczas przerwy będziecie mogli swobodnie płacić kartami, ale salda nie będą aktualizowane – co może uniemożliwić płatność, jeśli saldo na karcie okaże się mniejsze niż kwota transakcji. Weźcie to pod uwagę, planując zakupy i na wszelki wypadek zaopatrzcie się w dodatkową gotówkę" - radzą przedstawiciele banku.

"Jeśli macie do wysłania jakiś pilny przelew lub jakąkolwiek inną czynność w bankowości internetowej lub mobilnej, prosimy - zróbcie to przed zaplanowaną przerwą" - dodano.

ING Bank Śląski

W nocy z niedzieli na poniedziałek, od 0.00 do 5.30, zaplanowano prace serwisowe, podczas których wystąpią utrudnienia w korzystaniu z: bankomatów i wpłatomatów, systemu bankowości internetowej Moje ING (w tym Kantoru i modułu Makler) oraz aplikacji mobilnej Moje ING mobile, systemu bankowości internetowej ING Business i jego wersji mobilnej.

Ponadto będą utrudnienia w korzystaniu z płatności BLIK, przelewów ekspresowych oraz płatności internetowych za pomocą Płać z ING. Nie będzie także możliwości nadawania PIN, zamówienia karty Mastercard w telefonie, przypisania do telefonu karty Mastercard w telefonie (aktywacja płatności) i dodania karty VISA zbliżeniowa do aplikacji Google Pay. "Na wszelki wypadek wypłać wcześniej potrzebną gotówkę i zrób ważne przelewy" - radzą przedstawiciele banku.

BNP Paribas

W sobotę od godziny 0.00 do godziny 10.00 systemy bankowości internetowej BNP Paribas Bank Polska będą niedostępne ze względu na zaplanowane prace serwisowe.

Bank Millennium

W związku z prowadzonymi pracami modernizacyjnymi w sobotę, w godzinach 0.00-3.00 niedostępne będą: Millenet, aplikacja mobilna, płatności BLIK, TeleMillennium. "Jeśli to możliwe, zachęcamy do wcześniejszego wykonania ważnych przelewów i wypłacenia potrzebnej gotówki" - dodano w komunikacie.

Idea Bank

W związku z pracami modernizacyjnymi w piątek od godziny 22.00 do godziny 6.00 w sobotę nastąpi przerwa w dostępie do bankowości internetowej Idea Cloud.

Lion's Bank

W piątek od godziny 22.00 do godziny 6.00 w sobotę nastąpi przerwa w dostępie do bankowości internetowej Lion's Bank. Powodem są prace modernizacyjne.

SGB

W sobotę od godziny 23.00 do godziny 4.00 w niedzielę, z uwagi na planowane prace administracyjne mogą wystąpić utrudnienia w dostępie do bankowości internetowej.

Autor: mb / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock