TVN24 Biznes | Moto

Szybciej na południu Polski. Podpisano kontrakt za ponad 1,5 miliarda złotych

TVN24 Biznes | Moto

Autor:
mb
Źródło:
TVN24 Biznes
Andrzej Adamczyk o Via Carpatia: jesteśmy na ostatniej prostej realizacji tej inwestycjiTVN24
wideo 2/6
TVN24Andrzej Adamczyk o Via Carpatia: jesteśmy na ostatniej prostej realizacji tej inwestycji

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na kontynuację projektowania i budowy drogi ekspresowej S7 na odcinku węzeł Widoma - Kraków. Inwestycję za ponad 1,5 miliarda złotych ma zrealizować konsorcjum firm Guelermak i Mosty Łódź.

Drogowcy przekazali, że zadaniem wykonawcy będzie kontynuacja projektowania i budowy dwujezdniowej drogi ekspresowej wraz z obiektami inżynierskimi i infrastrukturą towarzyszącą. "W przypadku wprowadzenia innych rozwiązań projektowych niż te, które zaproponował poprzedni wykonawca, jego następca będzie zobowiązany do uzyskania wymaganych prawem uzgodnień i pozwoleń" – czytamy.

W ramach inwestycji powstanie droga ekspresowa o długości ok. 18,3 km z czterema węzłami drogowymi Łuczyce, Raciborowice, Mistrzejowice, Grębałów.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

S7 węzeł Widoma - KrakówGDDKiA

S7 węzeł Widoma - Kraków

Na początku grudnia ubiegłego roku drogowcy odstąpili od umowy z włoską firmą Webuild (poprzednia nazwa Salini) "w związku z brakiem należytego wykonywania robót i pozytywnej reakcji na wezwania do poprawy oraz powstałą zwłoką w realizacji prac na odcinku S7 Widoma - Kraków". Plac budowy został przekazany firmie pod koniec lipca 2020 roku. Od tamtej pory nie rozpoczęto jednak żadnych prac drogowych ani mostowych na trasie głównej.

"Od przekazania placu budowy do grudnia 2020 r. na odcinku od Widomej do węzła Kraków Nowa Huta wykonawca nie przedstawił harmonogramu, który zapewniłby realizację robót w terminie i prowadził wyłącznie prace przygotowawcze. Wycięto ok. 90 proc. drzew, częściowo odhumusowano obszar pod drogi dojazdowe i również częściowo wykonano dojazdy do terenu budowy" - poinformowała GDDKiA.

Zgodnie z wymaganiami przetargowymi cały odcinek ma być ukończony w 2024 roku.

Autor:mb

Źródło: TVN24 Biznes

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock