Dobre wieści dla kierowców. Przed majówką

Moto

Ile paliwa za średnią krajową?TVN Turbo
wideo 2/3

Kolejny tydzień podwyżek cen benzyn i oleju napędowego za nami. Ceny rosły średnio o 4-5 groszy na litrze, poza autogazem, którego cena minimalnie spadła - informuje BM Reflex. Są też optymistyczne wieści dla kierowców. Obniżki na stacjach mogą pojawić się już na pierwszy weekend majowy.

W tym tygodniu za litr popularnej "95" trzeba zapłacić średnio 4,71 zł (+5 gr/l). Litr "98" kosztuje średnio 5,01 zł (+5 gr/l), oleju napędowego - 4,55 zł ( 4 gr/l), a autogazu 2,16 zł (-1gr/l).

Taniej na majówkę?

BM Reflex zaznacza w komentarzu, że sytuacja na poszczególnych stacjach jest bardzo zróżnicowana. "Na niewielkiej części stacji wciąż notujemy niskie ceny benzyny i oleju napędowego, tak jakby ceny jeszcze nie uwzględniały wcześniejszych podwyżek w hurcie, a na części stacji ceny rosły wyraźnie drugi tydzień z rzędu" - informuje. W sumie od początku kwietnia ceny na stacjach rosły średnio o 14-15 groszy na litrze, olej napędowy o 13 groszy na litrze. Najbardziej stabilne w ciągu ostatnich pięciu tygodni pozostawały ceny autogazu, w przedziale 2,14 – 2,16 zł/l. W tym tygodniu w odpowiedzi na spadek cen ropy naftowej BM Reflex odnotował obniżki cen w hurcie. "W efekcie tych zmian rośnie prawdopodobieństwo wyhamowanie podwyżek cen na stacjach najbliższych dniach, a na pierwszy weekend majowy nie wykluczamy pierwszych obniżek przynajmniej na części stacji" - czytamy w komentarzu.

Tak kształtują się średnie ceny paliw w poszczególnych województwach:

Średnie ceny detaliczne w wojwództwachBM Reflex

Autor: tol/gry / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: tvn24